Порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій

Порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру для працівників  та студентів історико-філософського факультету та гуртожитку № 4  НПУ імені  М.П. Драгоманова

Для укриття населення м. Києва від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який складається зі сховища цивільного захисту, підземного простору метрополітену, підвальних приміщень житлових будинків, підземних паркінгів та інших споруд підземного простору, що можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники зазначених споруд, у разі необхідності, забезпечать вільний доступ до укриття.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, яка може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Оповіщення

Основний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це системи оповіщення якими обладнані корпуси та гуртожитки університету, передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартирні й зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення; автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації вмикають сирени та інші сигнальні засоби.

Запам'ятайте! Сирени і переривчасті гудки інших сигнальних засобів
означають сигнал «УВАГА ВСІМ!»

Почувши переривчасті гудки сирен або сигнал «УВАГА ВСІМ!», що передаватиметься пересувними гучномовцями та іншими засобами оповіщення, необхідно негайно ввімкнути радіоточку, радіо або телеприймач та тримати їх постійно ввімкненими для отримання ПОВІДОМЛЕННЯ про можливу надзвичайну ситуацію.

При прослуховуванні ПОВІДОМЛЕННЯ уважно запам’ятовуйте інформацію та дійте без паніки й метушні відповідно до отриманих вказівок.

У разі необхідності укриття сповістіть сусідів про отриману інформацію, візьміть документи, воду, медичну аптечку, засоби зв’язку, наявні засоби індивідуального захисту і, згідно з повідомленням, займіть місця у приміщенні для тимчасового укриття за адресоюдля працівників та студентів структурних підрозділів університету негайно залишити свої робочі місця та укритися  у приміщенні для тимчасового укриття за адресою: вул. Освіти, 3-А (паркінг) та в підвальних приміщеннях.

Допоможіть інвалідам, літнім людям і хворим. Надалі дійте відповідно до вказівок ШТАБУ з ліквідації надзвичайної ситуації району та міста.

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо), необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення; зорієнтуватися, де поблизу знаходиться станція метрополітену або інше укриття, і заховатися у них; якщо є час, то потрібно якнайшвидше дістатися додому і діяти згідно з отриманими вказівками.