Новини

Щорічно, у третю суботу травня, відзначається професійне свято працівників наукової сфери України - День науки. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Серед наукових установ, які відзначають своє професійне свято, не є виключенням Мала академія наук, яка плекає науковий світогляд школярів та школярок, залучаючи їх до різноманітних проєктів в різних галузях наукового знання.

22 травня директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Сергій Русаков, керівник секції «Філософія. Культурологія» Київської Малої академії наук, взяв участь у заході "Науковий променад" у Ліцеї № 13 Святошинського району м. Києва. 

 

 

22 травня відбулось пленарне засідання звітно-наукової конференції викладачів та аспірантів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова  «Єдність навчання і наукових досліджень - головний принцип університету». Захід традиційно відбувається в рамках державного відзначення Дня науки та завдяки підтримці ректора університету академіка Віктора Андрущенка. Кожен навчальний рік цей науковий захід стає центральною подією наукового життя Драгомановського колективу, адже це дає змогу науковцям, викладачам та аспірантам, поділитись своїми науковими здобутками, провести плідні дискусії та поспілкуватись в невимушеній теплій, партнерській атмосфері.

 

22 травня 2024 року відбулась онлайн-зустріч директора Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ Михайла Драгоманова професора, кандидата філософських наук Сергія Русакова та кандидата філософських наук, доцента кафедри богослов’я та релігієзнавства Геннадія Целковського з Ондржеєм Краса, Ph.D. (Mgr. Ondřej Krása, Ph.D,)  завідувачем кафедри філософії та релігієзнавства Факультету мистецтв та філософії Університету Пардубіце (Чехія). 

 

 

21 травня 2024 року відбулось підписання договору про співпрацю між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Шевченківським національним заповідником у Каневі. Договір було підписано директором історико-культурного заповідника Коваленко Валентиною Михайлівною та ректором Університету академіком Віктором Петровичем Андрущенко.  

 

З радістю вітаємо Максима Тельного, учня 10-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ" та його наукового керівника Сергія Русакова, кандидата філософських наук, доцента, професора кафедри філософії, філософської антропології, філософії культури та культурології УДУ імені Михайла Драгоманова з перемогою у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН. Наукова праця Максима зайняла почесне третє місце, привернувши увагу журі своєю оригінальністю та ґрунтовною підготовкою молодого науковця.

20 травня 2024 року відбулось відкриття  загальноуніверситетського пленарного засідання звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досліджень 2023 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Пленарне засідання відкрив доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України, ректор УДУ імені Михайла Драгоманова Андрущенко Віктор Петрович з доповіддю: "Наука і освіта як важливі інструменти перемоги та післявоєнного відновлення України". Також на пленарному засіданні виступив доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова Торбін Григорій Мирославович, який окреслив підсумки науково-дослідної роботи університету у 2023 році та роль наукових досліджень у стратегії розвитку УДУ імені Михайла Драгоманова

У День Вишиванки, 16 травня 2024 року, директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова доцент Сергій Русаков взяв участь в урочистому відкритті шкільного історико-мистецького музею «Незламна Україна» в Оболонському районі міста Києва на базі ліцею № 157.

 

У заході взяли участь голова Оболонської РДА Кирило Фесик, заступник голови Олександр Горін, завідувачка відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої Академії Наук Тетяна Кот, директор Педагогічного музею України Олександр Міхно, випускник ліцею, волонтер, адвокат Богдан Кушнір, старший лейтенант Центру спеціального призначення НГУ "Омега" Георгій Нагорний, директор БО БФ "Незламний дух України” Олександр Костогризта, інші колеги та представники громадськості.

Розпочався курс лекцій у рамках всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Ідентичність в умовах цифровізації сучасної культури». Захід організували Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та Центр українсько-європейського наукового співробітництва.

 

Професійна програма підвищення кваліфікації розроблена із урахуванням новітніх науково-обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень психолого-педагогічних, соціальних та поведінкових наук, і спрямована на розвиток та удосконалення психолого-педагогічної, комунікативної, інформаційно-комунікаційної компетентностей, а також практичних умінь і навичок інтерактивної взаємодії та професійно-особистісного розвитку для підвищення ефективності професійного спілкування та здійснення педагогічної діяльності.

 

 

7 травня 2024 року у стінах Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась зустріч з українським співаком, телеведучим та блогером Іваном Маруничем, засновником та фронтменом популярного гурту KARTA SVITU. Щире спілкування, цікаві запитання від студентів та відверті відповіді, музична програма та розіграш квитків на найближчий концерт - все це стало можливим завдяки активності нашого інституту. 
 
 
 

Page 1 of 5