Новини
19 грудня 2024 року став важливим етапом для Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, коли на зборах трудового колективу було нагороджено тих, хто своєю відданістю та професіоналізмом зміцнює імідж нашого університету і робить внесок у розвиток української освіти та науки. Особливу гордість викликає внесок викладачів та студентів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, які активно сприяють науковому та освітньому прогресу університету. Нагороди отримали викладачі та співробітники університету, які зробили значний внесок у наукову та освітню діяльність університету, зокрема з нагоди 190-річчя його заснування.
19 грудня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Засідання проходило за участю викладачів, співробітників та здобувачів освіти інституту. Порядок денний передбачав обговорення звіту директора за 2024 рік, досягнення кафедри богослов’я та релігієзнавства, а також затвердження звітів екзаменаційних комісій магістерських програм. Також під час роботи обговорені важливі питання, що стосуються розвитку інституту, досягнень кафедр та підготовки висококваліфікованих фахівців.
За підсумками рейтингового оцінювання діяльності факультетів та інститутів Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у 2023–2024 навчальному році Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики здобув 2-е місце серед усіх навчальних підрозділів університету. Це визнання є свідченням високого рівня професіоналізму, наполегливості та спільної роботи викладачів, здобувачів освіти та всього колективу.
На десяту тематичну зміну табору "Артек Закарпаття", яка розпочалась 13 листопада 2024 року, вирушили дві наші студентки та один студент філософської спільноти: Дарʼя Чуріна, Вероніка Марченко (2 курс спеціальності "Культурологія") та Олександр Харипончук (3 курс спеціальності "Філософія"). Вони на кілька тижнів залишили комфортні аудиторії нашого університету, щоб зануритися в абсолютно нову реальність – роботу вихователем в "Артеці". Чи може культуролог або філософ буде вихователем та надихнути школярів? Звісно, що так! Ділимось враженнями наших студентів про цю неординарну подію для нашого колективу.
У грудні в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики успішно завершилася робота державних екзаменаційних комісій. Магістранти презентували результати своїх наукових досліджень, публічно захищаючи магістерські проєкти перед комісією. Кожен захист став не лише підсумком багатомісячної роботи, а й демонстрацією високого рівня професійної підготовки наших студентів.
5 грудня 2024 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція "Державно-церковні відносини в Україні: стан та виклики", присвячена 190-річчю від заснування Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та 60-річчю кафедри богослов’я і релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Захід зібрав представників державних органів, релігійних організацій, науковців, експертів та громадських активістів для обговорення актуальної теми – державно-конфесійних відносин в Україні.
27 листопада в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики відбулися збори трудового колективу, які стали стали платформою для конструктивного діалогу, обговорення актуальних питань і визначення перспектив розвитку. Головним питанням порядку денного був звіт голови трудового колективу та обрання нового очільника вищого колегіального органу громадського самоврядування. Всі присутні учасники зборів могли взяти участь в обговорення актуальних питань розвитку інституту.
У листопаді в університеті відбулася яскрава подія — Ліга факультетів, яка вже стала традиційним і центральним заходом для студентської спільноти. Організована Центром гуманітарної та молодіжної політики разом зі Студентським парламентом, Ліга об’єднала студентів і викладачів у творчому пошуку осмислення української культури. Факультети та інститути Драгомановського університету презентували на сцені різні історико-культурні періоди, наповнюючи захід багатством барв і емоцій. З особливим натхненням до Ліги долучився ФІЛОСОФСЬКИЙ, який відтворив дух найцікавішого періоду нашої історії — козацький період.
27 листопада у Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики відбулось традиційне засідання Вченої ради, на якій були розглянуті ключові питання, що стосуються освітнього процесу та розвитку нашого інституту. Засідання зібрало провідних викладачів та науковців інституту, які обговорили актуальні питання навчального процесу, професійного розвитку співробітників та практичної підготовки студентів. Прийняті рішення спрямовані на вдосконалення освітньої діяльності, підвищення якості знань студентів та розвиток інноваційних підходів до навчання.