Відкриваємо світ культурології для школярів Києва
У жовтні 2024 року Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова радо приймав у себе школярів, які цікавляться культурологією, філософією та сучасними підходами до вивчення культури. Профорієнтаційні заходи для учнів та учениць київських ліцеїв стали унікальною можливістю для школярів поспілкуватись з викладачами Драгомановського університету та долучитися до захопливої мандрівки в царину культурології.
10 жовтня відбулася зустріч з учнями 7 класу ліцею №13 Святошинського району. Під час заняття директор інституту, культуролог Сергій Русаков та асистент кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Катерина Логвіненко ознайомили школярів з культурологією як наукою про смисли, повсякденність та фундаментальні питання людського буття.
У форматі відкритого діалогу вони дізналися про головні принципи культурології, поспілкувалися з викладачами кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, що допомогло їм краще зрозуміти роль та цінність цієї дисципліни в сучасному світі. Родзинкою зустрічі стала інтерактивна гра Pickart, завдяки якій школярі змогли відчути себе не просто учнями, а справжніми культурологами, відкриваючи нові виміри культури.
15 жовтня інститут відвідали представники ліцею імені Михайла Драгоманова: учениця 10 класу Анна Губанова та заступниця директора з навчально-виховної роботи Світлана Пархоменко. Під час зустрічі з директором інституту, гості мали змогу дізнатися про особливості культурологічної освіти, поспілкуватися про наукові ініціативи інституту та обговорити можливості співпраці в рамках профорієнтаційних заходів.
18 жовтня до інституту завітали школярі з різних шкіл Києва на подію, яку профільна культурологічна кафедра організувала для вихованців студії «ВундерМАНи» Київської МАН. Захід під назвою «Культурологічна абетка» мав на меті познайомити молодь з основними принципами вивчення культури та мистецтва, сприяти формуванню художніх смаків, розумінню філософії творчості та процесів втілення ідей. Ці зустрічі дали можливість школярам не лише відкрити для себе перспективи культурології, а й відчути атмосферу творчого пошуку, критичного мислення й діалогу, які є невіддільними складовими навчання у Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики.
Кожен із гостей зміг подивитися на культуру як на процес змін та відкриттів, відчувши, що саме вони можуть стати рушійною силою цих змін. Запрошуємо школярів та їхніх наставників до подальшої участі у наших заходах і відкриттів разом із нами!
Більше про події нашого інституту у соцмережах