Відбулась звітно-наукова конференція студентів та аспірантів «Освіта і наука-2023» (повний репортаж)

4-7 квітня 2023 р. в аудиторіях гуманітарного корпуса та на онлайн-платформах кафедр Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики відбулась щорічна звітно-наукова конференція студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики «Освіта і наука-2023».  Теми, які обговорювались на пленарному засіданні та  під час секційних дискусій, згуртували здобувачів освіти різних спеціальностей університету, що свідчить про потребу розвитку філософської, культурологічної, релігієзнавчої освіти та науки.

4 квітня 2023 року на пленарному засіданні щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики «Освіта і наука-2023» були представлені дослідження та наукові розвідки з філософії, культурології, релігієзнавства, освітньої політики.

Під час пленарного засідання щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики «Освіта і наука-2023» з вітальним до учасників звернувся проректор з наукової роботи університету, професор Григорій Мирославович Торбін.

 

1 Вітальне слово проректора з наукової роботи min

 

Проректор висловив своє захоплення високим рівнем підготовки учасників та учасниць конференції, передав вітальні слова від імені ректора університету Віктора Петровича Андрущенка та відзначив значимість події, яка відображає результативну наукову та навчальну діяльність студентів, аспірантів та викладачів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Григорій Мирославович також наголосив на необхідності підтримки наукових досліджень серед студентів та аспірантів, які в майбутньому зможуть стати лідерами наукових відкриттів.

Доповідачами в рамках пленарного засідання стали: Ільїн Іван Юрійович (тема доповіді: «Самотність особистостей граничного буття в сучасній культурі», науковий керівник – член-кореспондент НАН України, доктор філос. наук, професор  Хамітов Н.В.), Задворна Анастасія Богданівна (тема доповіді: «Розвиток платонівської ідеї андрогіна в сучасній філософії», науковий керівник – какд.філос. наук, доцент Шкіль Л.Л.), Янауер Мечислав Мирославович (тема доповіді: «Адміністративно-правове регулювання державно-конфесійних відносин в Україні: виклики в умовах воєнного часу», науковий керівник – доктор філософії Висоцька Т.М.), Железняк Дарина Сергіївна (тема доповіді: «Міфологічні персонажі української культури. Образ відьом та домовиків», науковий керівник канд.філос.наук, доцент Русаков С.С.), Сафонов Кирило Анатолійович (тема доповіді: «Козацька мораль як культурно-історичне явище», науковий керівник – канд. філос. наук, доцент Магеря О.П.).

 

2 Запитання до студентки IV курсу Дарини Железняк після доповіді min

 

Студенти та аспіранти Інституту демонстрували результати своїх тривалих наукових досліджень, проводили фахові дискусії, ділилися своїми знаннями та досвідом з колегами та викладачами. Модератором пленарного засідання став голова Наукового товариства студентів та аспірантів Інституту, магістрант І року навчання Джордж Мозес Ендрю Валтер, який відзначив високий рівень досліджень та презентацій, представлених на конференції, і висловив надію, що дослідження знайдуть своє застосування в наукових та освітніх проєктах.

 

3 Модератором пленарного засідання став голова Наукового товариства студентів та аспірантів Інституту магістрант І року навчанн

 

Пленарне засідання було завершено підсумковим словом в.о. директора Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Русакова Сергія Сергійовича, який висловив вдячність всім, хто взяв участь у заході, а також відзначив значущість проведення таких наукових подій для розвитку української освіти і науки. Очільник Інституту подякував заступниці з наукової роботи та міжнародних зв’язків професору Тетяні Петрівні Глушко за допомогу в організації заходу, а також зазначив, що пленарне засідання та серія секційних засідань, які відбуватимуться протягом тижня стають доказом високого рівня підготовки студентів та аспірантів університету, ефективної роботи наукових керівників.

 

4 Завідувачка кафедри етики та естетики проф. Т.І. Андрущенко обговорює перспективи студентських наукових досліджень min

 

 

Секція кафедри богослов’я та релігієзнавства

4 квітня відбулось засідання кафедри богослов’я та релігієзнавства. На початку засідання до учасників звернувся керівник кафедри богослов'я та релігієзнавства, професор Віктор Дмитрович Бондаренко, який поділився своїми думками щодо актуальності вивчення релігії в сучасному світі. Далі він запросив до виступу студентів та аспірантів, які презентували свої дослідження та доповіді.

Серед тем, які були обговорені на засіданні, були: «Особливості функціонування осередків релігійного дисидентства в Україні (1960-1980-ті рр. XX ст.)», «Когнітивне релігієзнавство: теоретико-методологічний аналіз», «Єдність православ’я як основа національної злагоди України». Всі учасники засідання мали можливість поставити питання та обговорити проблеми, пов'язані з темами, які були запропоновані.

 

Секція кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики

5 квітня 2023 року відбулось секційне засідання кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики, яка зібрала на одній онлайн-платформі молодих науковців, які висловлювали свої думки на тему, яка є надзвичайно актуальною в наш час.

Під час засідання, студенти та аспіранти порушили низку питань, пов'язаних з освітньою політикою в Україні та світі. Учасники секційного засідання ділилися досвідом та висловлювали свої думки про те, як поліпшити освітню систему в Україні. Всі учасники засідання отримали багато корисних порад та рекомендацій, які допоможуть їм у подальшій науковій та освітній діяльності.

 

5

 

 

Секція кафедри філософії

Цьогорічне секційне засідання звітно-наукової конференції студентів та аспірантів "Освіта та наука - 2023" на кафедрі філософії, видалося надзвичайно плідним. Близько сорока учасників, понад чотири години спільної дискусійної роботи, строкатість досліджуваних тем, що були винесені на обговорення, неймовірно позитивна та життєстверджувальна атмосфера, жарти та чимало іншого.

Цього року студенти та аспіранти обговорювали такі теми: свобода волі та відповідальність, проблема щастя та феномен краси, абсурдність дійсності та пошуки смислу, проблема нерівності та критика як етос, віртуальна реальність / штучний інтелект та проблеми моралі, питання самості та ідентифікації та ін.

 

6

 

 

Секція кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології

6 квітня відбулося секційне засідання студентської конференції "Освіта та наука" кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології. Студенти отримали досвід участі у науковій конференції та блискуче виступили з доповідями.

Засідання секції відбулося з метою обговорення актуальних питань в галузі культури та мистецтва. На секції були представлені доповіді як студентів кафедри, так й інших спеціальностей університету, які висвітлили такі теми, як вплив культури на формування суспільства, новітні тенденції у сучасному мистецтві, виклики та проблеми культурної спадщини та ін. Розгорнулися цікаві дискусії з тем розвитку культури в Україні після перемоги, актуальності мистецьких виставок у час війни, українських орнаментів, театру під час війни, стану культури в містах, які постраждали від окупації та інших.

 

7 min

 

 

Секція кафедри етики та естетики

6 квітня 2023 року відбулося секційне засідання кафедри етики та естетики Щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука – 2023» в онлайн режимі. Активну участь у конференції взяли студенти та студентки з Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, педагогічного факультету, факультету технологій та дизайну, історичного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова.

Змістовні й аналітичні виступи учасників та учасниць конференції були присвячені аналізові духовно-творчого потенціалу моралі, мистецтва, філософії, світової та вітчизняної культури в етико-естетичній та педагогічній освіті спеціаліста у широкому діапазоні від теоретичних до прикладних аспектів фахово-світоглядного виховання, зокрема, навчальної культурологічної практики як потужної запоруки загальноосвітньої й спеціальної підготовки студентів та їхньої подальшої активної участі у науково-дослідній роботі.

Деякі студентки заочної форми навчання педагогічного факультету спеціальності «Дошкільна освіта» приєднувалися до зустрічі у Google Meet безпосередньо з місця роботи – дитячих садків, що викликало щире співпереживання та теплі емоції присутніх.

 

8 Секція кафедри етики та естетики min

 

 

З повною програмою конференції можна ознайомитись за посиланням. Дякуємо всім учасникам та учасницям наукової події Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету! Запрошуємо долучатись до нових наукових та освітніх проєктів нашої команди!