Новини
26 березня 2025 року відбулося чергове засідання Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Учасники розглянули питання наукової діяльності кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, затвердили програму вступних випробувань для магістратури, а також ухвалили низку навчальних програм. Важливим рішенням стало затвердження до друку фотокниги, присвяченої 20-річчю інституту.
17 березня 2025 року відбулася зустріч культуролога, директора Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Сергія Русакова з керівництвом та учнями Мистецького ліцею «Зміна» Дніпровського району Києва. Подію організували завдяки співпраці з Київською Малою академією наук учнівської молоді, яка активно розвиває освітні ініціативи у сфері філософії та культурології. У рамках циклу «Шлях у науку» Відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН було запрошено фахівців інституту провести зустріч з ліцеїстами.
Студенти та викладачі спеціальностей "Філософія", "Культурологія" та "Реклама та зв'язки з громадськістю" відвідали зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанії в Україні Пан Рікардо Лопес-Арандою Хагу, яка відбулася 4 березня 2025 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Присутні могли дізнатися більше про культуру Іспанії, підтримку нашої країни з перших днів повномасштабного військового вторгнення та про дипломатичне мистецтво.
12 березня 2025 року відбулась нарада директора із завідувачами кафедр, присвячена актуальним питанням перебігу освітнього процесу у весняному семестрі. Серед основних тем обговорення – початок теоретичних занять для студентів бакалаврату, перебіг практики, цифрові інструменти для викладачів та студентів та ін. Учасники наради проаналізували виконання поставлених завдань на попередніх нарадах та визначили основні напрями діяльності на березень-квітень.
Мене звати Катерина Волосевич, я студентка 2 курсу спеціальності «Культурологія», й на весняний семестр отримала неймовірну можливість, а саме — вивчення філософії англійською мовою в Ankara Üniversitesi у межах програми обміну для студентів/ок Erasmus+.
На засіданні Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, яка відбулася 29 лютого 2025 року, з-поміж іншого, було розглянуто питання «Про ОП «Філософія» для освітнього рівня «Бакалавр»: перспективи оновлення». З доповіддю виступив: Гарант ОП, кандидат філософських наук, доцент – Матюшко Богдан Костянтинович.
7 березня 2025 р. відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Виклики сучасності: міждисциплінарний підхід до глобальних викликів", організована нашим інститутом. Захід об’єднав науковців з України та Польщі для обговорення актуальних проблем сучасної науки. Онлайн-формат конференції дозволив залучити широку аудиторію дослідників. За підсумками роботи буде опубліковано збірник матеріалів "Гуманітарний корпус".
3-4 березня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулась ІІІ Міжнародна молодіжна конференція, "Платон мені друг, але істина дорожча". Вже другий рік поспіль студенти нашого інституту відвідують цей захід та знайомляться з колегами з Чернівців. Цього року поїздка стала можливою за сприяння дирекції інституту та Асоціації культурологів України. Публікуємо враження студентки-учасниці конференції.
26 лютого 2025 року відбулося засідання Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, на якому було розглянуто низку важливих питань, пов’язаних із кадровими, науковими та освітніми аспектами діяльності інституту. Учасники обговорили рекомендації на заміщення вакантних посад, відповідність наукової роботи атестаційним вимогам, перспективи оновлення освітньо-професійної програми «Філософія» та затвердження навчальних програм.