Гостьова лекція для здобувачів рівня PhD

У рамках Лекторію «Наука з перших уст», який присвячено історії Українського вільного університету в Мюнхені, що проходить за організації Німецько-українського академічного товариства та Посольства України у ФРН - сьогодні (10.02 о 19.00) відбулася гостьова лекція в якій взяли участь викладачі та здобувачі освіти третього рівня (PhD) 033 "Філософія".

Тема заходу: «Єдиний український університет у вільному світі»: Український вільний університет у Мюнхені в 1945-1991 роках. Доповідач: історикиня – д-р Катерина Кобченко; модератор: Лукас Йоура, Гумбольдтівський університет у Берліні. Захід було проведено німецькою мовою.

Український Вільний Університет, який минулого року відзначив своє сторіччя, є однією з найбільш значних інституцій, створених українською еміграцією й водночас яскравим феноменом інтелектуальної історії України. Він віддзеркалив у своїй історії основні етапи української політичної еміграції ХХ ст. і став місцем праці більшості науковців, які в різний час опинилися поза межами України.

Так, у доповіді було висвітлено особливості відродження та діяльності УВУ в його повоєнному – мюнхенському – періоді з моменту відновлення в 1945 р. до 1991 р., коли Український Вільний Університет – центр «вільної української науки» встановив зв’язки із незалежною Україною і втратив характер еміграційного університету. Цей тривалий період історії УВУ своєю чергою поділяється на внутрішні етапи: час перебування українців у Німеччині в статусі переміщених осіб до початку 1950-х років та подальший тривалий період розвитку університету як транснаціонального українознавчого науково-освітнього центру української діаспори.

Дякуємо організаторам за запрошення долучитися до співпраці та чекаємо на наступні спільні лекторії/дискусії/проєкти.