Кафедри

Магістри культурологи досліджують NFT мистецтво з колекції Meta History: Museum of War

У рамках співпраці між кафедрою філософської антропології, філософії культури та культурології Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та Meta History: Museum of War, вперше буде здійснено культурологічне дослідження NFT з використанням методів цифрових гуманітарних наук. Концепція проєкту, розроблена кандидатом філософських наук Євгеном Ворожейкіним, полягає у дослідженні NFT мистецтва як частини трансмедійної історії. 

 

 

Музей MetaHistory NFT має унікальну колекцію цифрового мистецтва Warline, яка присвячена ключовим подіям російсько-української війни від першого дня. Понад 400 українських та іноземних митців проілюстрували факти, що були відібрані командою проєкту з офіційних акаунтів соціальної мережі Twitter. Таким чином колекція розкриває суть війни через різноманітні художні образи та спростовує російську пропаганду, якою ворог намагається виправдати свої дії.

 

 

Дослідження колекції Warline буде здійснено в рамках науково-дослідницької практики студентів магістратури «Цифрові трансформації у сфері культури» (розробниками якої є культуролог, науковець, експерт Українського культурного фонду Сергій Русаков та культуролог, науковець Євген Ворожейкін). Кожен студент проаналізує три NFT-твори та візуалізує отримані дані. Найкращі описи будуть опубліковані у блозі музею MetaHistory.

 

Слідкуйте за новинам на нашому сайті та соціальних мережах, щоб дізнатися більше детальну інформацію про концепцію дослідження та його результати.

 

Інформацію про мгаістерську програму «Цифрові трансформації у сфері культури» можна знайти за посиланням.

 

taemnitsi culturnih labirintiv