Університетська гра розумів: філософська вікторина для студентів та викладачів (фото, відео)
18 квітня 2023 р. в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики відбулась цікава подія – студентство та викладачі змагались у філософській вікторині. Команди продемонстрували свою ерудицію та творчість у відповідях на запитання, що стосувалися різноманітних аспектів філософії, культурології та релігієзнавства. Під час змагання було видно, що всі учасники знайомі з теоріями відомих мислителів та вміє їх застосовувати на практиці. «Платон мені друг, а залік важливіше» – перша офлайн-подія нової команди студентського самоврядування, яка була підтримана дирекцією Інституту. Запрошуємо переглянути фото, відео та відгук студентки, яка по-філософськи осмислила подію.
На початку заходу до всіх присутніх звернувся в.о. директора Сергій РУСАКОВ, який привітав команди з проведенням першої філософської вікторини у стінах університету. «Такі події сприяють розкриттю інтелектуального та творчого потенціалу наших студентів та викладачів, а також цікавим зустрічам наживо, що об’єднують. Ми впевнені, що такі заходи відтепер будуть організовуватись дедалі частіше, оскільки вони допомагають розширювати горизонти знань та розвивати критичне мислення», - зазначив очільник Інституту.
Вітальне слово
У складі студентської команди у вікторині взяли участь – студенти І курсу Альона ДРОБИНА, Костянтин СУЩЕНКО, Анна ГРЕБЕНЮК, Олександр ХАРИПОНЧУК, студент ІІ курсу – Богдан БІЛОКОБИЛЬСЬКИЙ.
Студентська команда
У складі викладацької команди у вікторині взяли участь: Богдан МАТЮШКО – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії; Катерина ГОНЧАРЕНКО – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії; Софія СКРИПНІКОВА – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри етики та естетики, заступниця директора; Геннадій ЦЕЛКОВСЬКИЙ – кандидат філософських наук, старший викладач кафедри богослов’я та релігієзнавства; Євген ВОРОЖЕЙКІН – кандидат філософських наук, асистент кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології.
Викладацька команда
Захід організовано Софією Глушковою та Валерією Пономаренко, студентками І курсу спеціальності «Філософія», які на початку весни долучились до нової команди студентського самоврядування Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Всі питання та концепція вікторини-заліку були ретельно продумані студентками.
Софія та Валерія - авторки філософської вікторини
До речі, на нашому YouTube каналі оприлюднено відео з цієї чудової події, тому радимо обов’язково його переглянути та вподобати! Відео створено талановитою студенткою ІV курсу спеціальності «Культурологія» Русланою Бойко.
Впізнати відомих мислителів на швидкість - одне з перших завдань вікторини
Пропонуємо ознайомитись з відгуком про участь у заході від студентки І курсу спеціальності "Філософія" Анни ГРЕБЕНЮК. Текст Анні чудово ілюструє глибину мислення наших здобувачів освіти та бажання осмислювати події на основі здобутих в університеті знань:
"Обговорення питань філософської та культурологічної тематики можуть сприяти розвиткові індивідуального мислення і розуміння світогляду інших. Можливість проявити себе та втілити у своє життя спокій думок, адже Подія за подією в країні та в нашому світі, змушує людину потрапляти до часу великих переживань, але можливість і здатність протягом свого життя оточувати себе індивідуальною історією, являє собою неоціненний досвід і сприяє можливості у майбутньому споглядати світ у його найкращих проявах.
Філософська вікторина «Платон мені друг, але залік важливіше», яка відбулася 18 квітня 2023 року, стала заходом, яка допомогла втілити маленьку історію та створити сімейну атмосферу між викладачем та студентом. Вікторина стала подією, в якій кожний охочий міг взяти участь, кожний міг втілити свої знання, тобто не тільки накопичувати свої знання під час лекцій та семінарів, а й випробувати їх на практиці, а ще імпровізувати та володіти своїм мисленням та своїми думками у різноманітних конкурсних завданнях, паралельно розширюючи свою ерудицію.
Скільки цитат ви можете згадати?
Важливо зазначити про рівновагу між викладачем та студентом, гармонію, яка створює сприятливу умову для виявлення свого мислення і своєї позиції в тій чи іншій формі щодо теми заходу. Відсутня боротьба за місце, тобто хто перший, а хто останній, головним була командна робота.
Всі студентські заходи мають велику цінність для становлення та соціального життя Навчального-наукового інституту філософії та освітньої політики, а також й для Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Але, на мою думку, саме такі заходи як наша філософська вікторина дає можливість провести час не тільки з відпочинком та приємною розвагою для себе, але й з користю для своєї індивідуальності, тобто це спосіб розвитку швидкості прийняття рішень, а також здатність відчути дискусійний затишок у справжній університетській родині".
Долучайтесь до нашої спільноти!
МИ ЦІНУЄМО ДУМКУ НАШИХ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ |
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІЛОСОФСЬКОЇ АНТРОПОЛОГІЇ, ФІЛОСОФІЇ КУЛЬТУРИ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЇ ПРОВЕЛИ ЕКСКУРСІЮ |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook та Instagram.