Доброчинна екскурсія студентів та викладачів до Національного музею народної архітектури та побуту України
Завершення навчального року – це час для оцінки досягнень, обговорення успіхів, виявлення помилок та планування майбутніх кроків. А що може бути кращим, аніж неформальне спілкування викладачів та студентів у найкращому українському музеї просто неба? З метою підбиття підсумків 2022/2023 навчального року, обговорення перспектив розвитку та проведення спільного дозвілля, 30-го червня дирекцією Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики за підтримки керівництва Українського державного університету імені Михайла Драгоманова було організовано екскурсію до Національного музею народної архітектури та побуту України. В рамках заходу студенти та викладачі передали кошти на благодійний рахунок Музею з метою підтримки збереження культурної спадщини.
Національний музей народної архітектури та побуту України – один з найбільших в Україні та Європі скансенів (музей просто неба) – гостинно зустрів делегацію Навчально-наукового інституту філософії та освітньої та подарував яскраві емоції. Такі враження стали можливі завдяки інформативній екскурсії та зануренню у неповторну атмосферу українського побуту. Здійснивши таку історичну подорож регіонами країни, де зібрані автентичні пам’ятки архітектури та унікальні зразки речей щоденного вжитку наших предків, студенти та викладачі поглибили знання про свою національну ідентичність, що є неабияк важливим моментом в умовах війни за власну культурну самобутність.
Провідником у світ головної етнографічної скарбниці України стала професійна екскурсоводка Олександра КОСТЕНКО. Вона, як справжній знавець своєї справи, із першої хвилини зачарувала всіх присутніх змістовною та харизматичною розповіддю про побут наших предків, їх вірування та традиції. Під час екскурсії ми мали змогу відвідати хатинки різних історичних періодів та регіонів, як от Поділля та Полісся ХIX та початку ХХ століття. Пані Олександра у зрозумілій та цікавій формі розповіла про всі особливості кожного з представлених артефактів. Екскурсійна оповідь, підкріплена прикладами з літератури та фольклору, допомогла краще відчути та усвідомити процеси організації та становлення побутових умов українців кожного з періодів. Ми відвідали не лише українські селянські хати, а й школу, що функціонувала на початку ХХ століття, зону біля вітряків та церков.
Незабутнє враження склало представлення популярного на теренах України музичного інструменту – цимбал, на яких талановито зіграв працівник музею. У неймовірному захваті делегація інституту була від експозиційної виставки «Вишиваний оберіг» із представленими сорочками зі східних та південних областей України. Метою даної виставки є показ того, що на територіях, де зараз точаться запеклі бої, і які країна-агресор називає своїми, побутувала автентична українська культура. Нам, як людям, що активно вивчають та працюють з культурою була дуже цінною викладена інформація для рефлексії надалі.
Підтримка музейної справи мають велике значення для студентів та викладачів нашого університету. Визнаючи важливість цього напряму, ми прагнемо активно сприяти збереженню та популяризації культурної спадщини, тому було зібрано 3 300 грн, які були перераховані на благодійний рахунок Національного музею народної архітектури та побуту України.
Дякуємо ректору Українського державного університету імені Михайла Драгоманова академіку Віктору АНДРУЩЕНКУ та генеральному директору Національного музею народної архітектури та побуту України Оксані СТАРАК-ПОВЯКЕЛЬ та заступниці генерального директора музею з культурно-просвітницької роботи Анастасії КОЛОДЮК за сприяння в організації заходу. Окремо хочемо подякувати директору Навчально-науковому інституту філософії та освітньої політики Сергію РУСАКОВУ та заступниці директора з навчально-методичної роботи Вікторії ВАСИЛЕНКО за створення позитивного клімату та підтримку проведення таких івентів.
Спільні заходи викладачів та студентів є важливою складовою для гуртування та формування комфортного середовища для всіх учасників освітнього процесу. Дружня атмосфера, яка панує в інститутському середовищі можлива завдяки відкритості, взаєморозумінні та повазі, які культивують наші викладачі та дирекція, а подібні культурні заходи лише покращують взаємини та надихають до нових звершень у наступному навчальному році.
Анастасія СКОРОХОД,
студентка ІІІ курсу напряму «Культурологія»,
голова студентського парламенту
Детальніше про подію у наших соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube.