Аспірантам

Курси

 Курс "Філософія освіти"

 

Лекція 1: Філософія освіти як галузь філософії та навчальна дисципліна

 

Перша тема. Філософія освіти як галузь філософії та навчальна дисципліна. У вступній темі пропонується поміркувати над тим, що ж таке сучасна філософія освіти у системі філософських дисциплін та ознайомитися із структурою курсу "Філософія освіти".

 

 

Лекція 2:  Антична філософія освіти

 

У другій темі подається короткий екскурс у античну філософію освіти. Зокрема, це знайомство із ідеями софістів (Протагор), а також Сократа, Платона, Аристотеля, стоїків (Хрісіп, Сенека, Марк Аврелій). Ми дізнаємось про принципи та суперечності в освіті, які були характерні для того часу, а також про ті, які актуальні й у наш час.

 

 

Лекція 3: Середньовічна філософія освіти

 

У третій темі ми продовжимо вивчати історію філософсько-освітніх ідей. Спадок двох мислителів Середньовіччя буде у фокусі нашої уваги - це Августин Аврелій та Тома Аквінський. Ми побачимо як вони розуміли тогочасну освіту та як вирішували суперечність між вірою і розумом.

 

 

Лекція 4:  Гуманізм та Просвітництво

 

Четверта тема розкриває основні принципи гуманізму доби Відродження (XIV–XVI століття) та ідеї Просвітництва (XVII-XVIII століття). Зокрема, ми познайомимось із філософією освіти Джона Локка, Джона Мілля та Жан-Жака Руссо. Також увага буде зосереджена на філософії Канта і Гегеля, яка ознаменувала започаткування педагогічної науки.

 

 

 

 

 

 

У шостій темі ми познайомимось з освітніми ідеями, які розвивались у рамках найбільш впливових філософських течій ХХ століття (це - екзистенціалізм, феноменологія, аналітична філософія, прагматизм, постмодернізм та фемінізм). 

 

 

 

 

🌐  Сайт для абітурієнтів: https://www.vstup.nnifop.udu.edu.ua/

Приєднуйтесь до нас у соцмережах  FacebookTelegram, InstagramYouTube