Андрущенко Віктор Петрович

Andruschenko

Андрущенко Віктор Петрович

google scholar

Посада:  Ректор національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, засновник кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики.

Науковий ступінь, вчене звання: Доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.

Освіта: Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За здобутки у галузі освіти, науки і техніки В. Андрущенко нагороджений Першою премією Національної академії педагогічних наук України, почесною медаллю імені лауреата Нобелівської премії Альберта Швейцера, Міжнародною літературно-мистецькою премією імені Г. Сковороди. Дипломом лауреата премії імені Дмитра Чижевського НАН України. Кавалер нагороди Ярослава Мудрого Академії наук вищої школи. Кавалер орденів «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ступенів, «За розбудову освіти». «За заслуги. Орден Нестора Літописця» III ступеня, Святого Рівноапостольного князя Володимира III ступеня. Міжнародний Сократівський комітет присвоїв В. Андрущенку звання Лауреата Міжнародної премії у сфері наукових досліджень «Ім’я в науці». За внесок у зміцнення міжнародних відносин у сфері науки Вчена рада Міжнародного університету Відня (Австрія) спільно з Номінаційним Комітетом Європейської Бізнес Асамблеї (Оксфорд, Велика Британія) присвоїла академіку В. Андрущенку звання «Почесний професор Міжнародного університету м. Відня», а університет було нагороджено міжнародною відзнакою «Європейська якість». Академік Віктор Андрущенко також отримав Почесну відзнаку Української Ради Миру «Орден Миру» І ступеня за вагомий внесок у справу збереження справедливості, гуманізму, миру й злагоди у світі, високопрофесійну та самовіддану працю на благо Батьківщини й утвердження слави України на міжнародній арені.

Викладає дисципліни: «Соціальна філософія», «Філософія освіти».

Професійний і науковий інтерес: методологічні, соціально-філософські та філософсько-культурологічні проблеми становлення та самореалізації особистості, соціально-політичні проблеми трансформаційного суспільства.

Публікації: Автор близько 700 наукових праць, серед яких 25 індивідуальних і близько 45 колективних монографій, підручників, навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів.

Наявність виданого підручника, навчального посібника або монографії

1. Андрущенко В.П.,  Вернидуб Р.М., Бобрицька В. І., Вашкевич В.М., Савельєв В.Л., Процька С.М. Освітня політика [навч. посіб. для самостійної роботи студентів другого (магістерського) рівня усіх спеціальностей НПУ імені М.П. Драгоманова / за заг. ред. акад. В.П. Андрущенка. Київ, Україна: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2020. Вид-во: К.: ФОП Ямчинський О.В. 492 с.
  2. Філософія освіти: навчальний посібник / за наук. ред. акад. В.П.Андрущенко, авт.кол.: В.П.Андрущенко, О.М.Бегаль, В.І.Бобрицька, В.М.Вашкевич, Вернидуб Р.М. та ін. - Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2018. – 342 с.