Події та оголошення

Студенти другого курсу бакалаврату за спеціальністю "Філософія" розпочали навчальну практику в одній із найбільших бібліотек України – Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Під керівництвом кандидата філософських наук, викладача кафедри філософії – Міри Жуматівни Абдрахманової.

22 лютого в аудиторії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики відбулась зустріч вихованців секції "Філософія. Культурологія" Київської МАН. Учасники та учасниці занурились в обговорення прикладних аспектів сучасного мистецтва. Під час активної дискусії звучали не лише цікаві ідеї та думки, але й щирі емоції від вивчення сучасних тенденцій у сфері філософії та культурології. Чудовим завершенням зустрічі стала настольна гра, яка допомагає розвивати уважність, пам'ять, вміння бачити перспективу на основі відомих творів мистецтва.

Студенти 3-го курсу спеціальності «філософія» успішно пройшли двотижневу виробничу професійну практику (з 5.02.2024 до 18.02.2024) на базі наукової установи НАН УкраїниІнституту філософії імені Г.С. Сковороди.

У лютому 2024 року відбувся  ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН) з філософії. Цей захід став важливим етапом визначення найбільш обдарованих та талановитих молодих дослідників у цій науковій галузі.

31 листопада, вдруге в цьому навчальному році, відбулась зустріч книжкового клуб "Виростеш-зрозумієш", організаторами якого є викладачі кафедри філософії. Зустріч як завжди проходила у затишному приміщенні бібліотеки Гуманітарного корпусу.

З сумом сповіщаємо про велику втрату - пішла з життя доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Заслужений працівник освіти України - Мозгова Наталія Григорівна.

29 листопада 2023 року під час Вченої Ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики не лише підкреслили досягнення інституту, оприлюднені під час звіту директора навчального підрозділу, але й урочисто відзначили партнерів, які сприяють у розвитку наших спеціальностей – "Філософія", "Культурологія", "Релігієзнавство". Почесні гості, що одночасно є стейкхолдерами для кафедр нашого інституту, були нагороджені Грамотами Українського державного університету імені Михайла Драгоманова на урочистому зібранні колективу.

З 20 листопада по 3 грудня студенти ІV-го курсу спеціальності «Філософія» розпочали виробничу практику, яка дозволить зануритись у науковий процес. Протягом цього періоду, здобувачі освіти матимуть можливість не лише відвідувати бібліотеку, але й досліджувати рідкісні книги та розглядати свої теми в міжнародному контексті. Така унікальна можливість становить виключно для наших студентів, дозволяючи їм глибше зануритись у філософію та науковий світ, використовуючи при цьому ресурси Наукової бібліотеки університету та міжнародних наукових зв'язків для власного наукового розвитку.

16 листопада 2023 року, під час наукового круглого стола "Актуальний філософський дискурс: трансформаційні зміни в умовах війни", кафедра філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики презентувала колективну монографію "Світогляді експлікації Модернізму та Постмодернізму". Наукова праця, яка опублікована у видавництві "Baltija Publishing" у Ризі, Латвія, є результатом глибокого філософського аналізу та обговорення в контексті сучасних трансформаційних викликів.

16-го листопада 2023 року весь світ відзначав День філософії. Філософія є основою для більшості інших наук, надаючи їм наукову методологію. З цієї нагоди колектив кафедри філософії та дирекція Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики вирішили відзначити професійне свято та підкреслити його важливість для академічної спільноти. Організований спільно з Центром українсько-європейського наукового співробітництва науковий круглий стіл під назвою "АКТУАЛЬНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ДИСКУРС: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ В УМОВАХ ВІЙНИ" став ключовою подією у цей святковий день. Захід, проведений у змішаному форматі, об'єднав понад 60 учасників з України та Польщі, включаючи як відомих професорів, так і молодих вчених.

Запрошуємо взяти участь у круглому столі до Дня філософії, який організовує кафедра філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики спільно з Центром українсько-європейського співробітництва. Захід відбудеться 16-го листопада в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова наживо та онлайн, тому учасники зможуть обрати найбільш зручний для себе формат участі. За результатами круглого столу буде видано збірник тез в електронному вигляді. Збірник тез круглого столу буде виданий українсько-польським видавництвом «Liha-Pres».

Сторінка 1 із 2