Кафедри

Відбувся науковий круглий стіл до Дня філософії (фото, програма)

16-го листопада 2023 року весь світ відзначав День філософії. Філософія є основою для більшості інших наук, надаючи їм наукову методологію. З цієї нагоди колектив кафедри філософії та дирекція Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики вирішили відзначити професійне свято та підкреслити його важливість для академічної спільноти. Організований спільно з Центром українсько-європейського наукового співробітництва науковий круглий стіл під назвою "АКТУАЛЬНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ДИСКУРС: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ В УМОВАХ ВІЙНИ" став ключовою подією у цей святковий день. Захід, проведений у змішаному форматі, об'єднав понад 60 учасників з України та Польщі, включаючи як відомих професорів, так і молодих вчених.  

 

01 min

Ректор університету, академік Віктор Андрущенко, відкриваючи науковий захід підкреслив, що науковий круглий стіл не тільки визначив ключові напрями вивчення філософами сучасного суспільства, а й зазначив, що українська філософія активно включається в глобальний діалог. "Ми відчуваємо себе гордими за досягнення наших вчених та переконані, що це початок нового етапу розвитку вітчизняної філософії", - висловив свою позицію доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко. 

 

02 min

 

03 min

 

Учасники заходу під час виступів продемонстрували  широкий спектр поглядів на філософію як інструмент розуміння складних соціокультурних та політичних питань. Під час обговорень виникли нові перспективи розвитку різноманітних підходів, які стануть основою для подальших досліджень відомими професорами та молодими вченими. Зазначимо, всі присутні учасники заходу виявили глибоке розуміння соціокультурних процесів, що показує високий рівень підготовки та зацікавленість української філософської спільноти  у розв'язанні важливих проблем сучасності.

 

04 min

 

06 min

 

Робота круглого столу відбувалася за такими основними напрямами:

  • Виклики сьогодення: українське суспільство в умовах війни.
  • Людський потенціал у контексті сучасних соціокультурних перетворень.
  • Ціннісні орієнтири в сучасному світі: теоретичний аналіз та практичний досвід.
  • Культурно-аксіологічні пріоритети людини в умовах конфліктогенного суспільства.
  • Соціальна відповідальність людства в умовах воєнного стану.
  • Культура філософського мислення як передумова продуктивної наукової дискусії.
  • Гуманітарна освіта в умовах глобалізаційних процесів: проблеми, підходи, рішення.
  • Філософські рефлексії щодо національно-культурної ідентичності: сучасні трансформації.
  • Збереження культурної спадщини як скарбниці національної пам’яті.

 

05 min

 

Захід не лише засвідчив значущість філософії у розумінні важливих питань, а й зміцнив зв'язки між вченими та студентами, створюючи ефективне середовище для обміну ідеями та результатами досліджень. Викладачі та студенти, залучені до обговорень, отримали можливість поділитися своїми унікальними підходами до філософських проблем, а також здобути нові знання від інших експертів у галузі. 

 

07 min

 

 

10 min

Виступ Віталія Сташука - доктора філософії «Соціальні та поведінкові науки» (052 «Політологія»), директора Навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування УДУ імені Михайла Драгоманова про трансформації у гуманітарній освіті. 

 

08 min

 

Науковий круглий стіл, проведений в честь Дня філософії, виявився надзвичайною можливістю для академічної спільноти. Захід, який об'єднав викладачів та студентів Драгомановського університету, а також представників інших закладів вищої освіти, не тільки сприяв обговоренню актуальних викликів, а й успішно вплітав їх у світовий філософський контекст. До речі, це стало можливим завдяки участі колег з Польщі та інших країн. 

 

09 min

 

Наприкінці наукового круглого столу всі учасники підкреслили, що філософія нині виступає не тільки як теоретична наука, але й як інструмент розуміння сучасного суспільства. Важливість заходів, які організовує Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики полягає у формуванні культури обговорення та розуміння складних проблем.

 

ПРОГРАМА НАУКОВОГО КРУГЛОГО СТОЛА 

 

 

Світлини: Сергій Хандусенко 

 

 Сайт для абітурієнтів

Більше про події нашого інституту у соцмережах FacebookTelegram, InstagramYouTube 

taemnitsi culturnih labirintiv