Кафедри

Відбувся ІІ щорічний молодіжний круглий стіл «Методологічний апарат культурології в контексті розвитку університетської освіти»

12 грудня 2022 року було проведено ІІ щорічний молодіжний круглий стіл «Методологічний апарат культурології в контексті розвитку університетської освіти», який було організовано Історико-філософським факультетом НПУ імені М.П. Драгоманова та Інститутом культурології НАМ України. В рамках заходу відбулось обговорення актуальних проблем сучасної культурології, студентство вийшло на загал з презентацією свого бачення розвитку фаху. 

 

Захід є результатом виробничої практики студентів-культурологів IV курсу, яка традиційно відбувається на базі Інституту культурології НАМ України. Протягом кількох тижнів у листопаді студенти та студентки мали можливість ознайомитись зі структурою провідної наукової інституції у сфері культурології, попрацювати у бібліотеці, долучитись до наукових та організаційних питань. Результатом практики стали підготовлені нові матеріали для подальших наукових досліджень студентів спеціалізації «теорія культури» та проведений публічний захід, який самостійно планувався та був проведений студентками спеціалізації «менеджмент культурних проєктів». 

 

Молодіжний круглий стіл 2.0

 

З вітальним словом до присутніх звернулась провідний науковий співробітник відділу культурної антропології Інституту культурології НАМ України, доктор філософії (PhD, історія), доцент Віолета Демещенко. Вона зазначила щодо важливості проведення заходів щодо методології сучасної культурології та надала низку вдалих порад студентам, побажала натхнення й успіху. 

 

Також з вітальним словом звернувся кандидат філософських наук, доцент, гарант освітньої програми "Культурологія" Сергій Русаков, який висловив своє захоплення стосовно проведення заходу в такий непростий час та важливість популяризації культурології.

 

Після цього студенти та студентки презентували результати своїх тривалих напрацювань всім присутнім на онлайн-заході. До речі, варто зазначити, що в онлайн-дискусії брали участь не лише студенти та викладачі, а й сторонні люди, які зайшли за посиланням через сайт нашого факультету. 

 Знімок екрана 2022 12 15 о 11.13.17

 

Колодій Роксолана виступала з темою доповіді «Теоретико-методологічні засади вивчення арт кураторства в контексті артринку», де детально розповіла саме про контекст артринку і феномен арт кураторства.

 

Наступним був Лоза Владислав з темою «Метафора розриву як теоретична модель: темпоральний модерн між Вальтером Беньяміном та Теодором Адорно». 

Знімок екрана 2022 12 15 о 11.17.21 2

Покойовий Володимир виступав з не менш цікавою темою «Фанатські спільноти у сучасній популярній культурі». Він стверджував, що ця тема є цікавою, адже нині стала провідним напрямом сучасної культури. 

 Знімок екрана 2022 12 13 о 21.12.51

Железняк Дарина виступила з темою «Репрезентація міфологічних персонажів у сучасній подієвій культурі», в якій зазначила, що міфологія була і є невіддільною частиною нашого життя.

 Знімок екрана 2022 12 15 о 11.14.57

 

Також представила свою доповідь Бойко Руслана з темою «Кіберкультура в інформаційному суспільстві: сучасний стан та тенденції розвитку». Руслана доповідала, що нині сучасні цифрові засоби у нашому суспільстві стали популярними і тому можна споглядати процес дигіталізації.

 Знімок екрана 2022 12 13 о 20.59.01

 

Наступною доповідала студентка 4 курсу та водночас ведуча заходу Яременко Вікторія «Феномен телесеріалу у масовій культурі в Україні». Вона зазначила, що телесеріали є однією з форм масової культури, яка має великий вплив на формування світогляду.  

 

Бондаренко Дар’я з її темою «Феномен культурних проєктів в сучасному українському просторі як засіб гуманізації суспільства», де розповіла про культурний проект, який є невіддільною складовою та впливає на інституалізацію демократичних засад культури.

  

Фостенко Анастасія з темою «Проблема смерті та безсмертя в українській та американських культурах XX-XXI ст.». Анастасія наголосила, що проблема смерті та безсмертя є однією з релігійних і культурологічних та філософських проблем.

 

Далі доповідала Мойсеєнко Діана з темою «Феномен любові в сучасному американському кінематографі», в якій стверджувала, що любов – це одна з найважливіших тем в культурі і своєї актуальності вона набуває в контексті сучасного кінематографу. 

 Знімок екрана 2022 12 15 о 11.21.35

 

Наприкінці виступила Яшанова Валерія,  де розповідала методологію дослідження з теми «Трансформація української ментальності в контексті глобальних змін». Також наголосила на тому, що ми живемо у вік трансформації, коли ментальність українців є найважливішим чинником для розвитку української громадськості. 

 

Захід видався активний, адже відбувався цікавий діалог між доповідачами та гостями. Активну участь в онлайн-події взяли доктор філософських наук, професор Світлана Крилова та кандидат історичних наук, доцент Інна Гурова. Наприкінці заходу гості висловили слова вдячності та зазначили, що отримали інтелектуальне задоволення від дискусії. Організатори подякували кожному учаснику та гостю, що долучились до заходу.