Захист магістерських робіт: релігієзнавці Драгомановського університету розкрили актуальні теми сучасного світу
7 грудня 2024 року на кафедрі богослов’я та релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова магістранти програми «Релігія та сучасні суспільні процеси» спеціальності 031 «Релігієзнавство» представили свої магістерські роботи на захист. Як і багато століть тому, для здобуття звання магістра необхідно гідно презентувати своє дослідження, довести наукові результати, відповісти на запитання професорів і вислухати відгуки рецензентів, як схвальні, так і критичні. Захист розпочався з вітальних слів завідувача кафедри професора Віктора Дмитровича Бондаренка, голови ДЕК професора Лариси Дмитрівни Владиченко та гаранта освітньої програми доцента Геннадія Анатолійовича Целковського. Тематика досліджень відповідає науковим інтересам кафедри, зокрема – державно-конфесійним відносинам, релігії в сучасному суспільстві, православ’ю в Україні, і є частиною науково-дослідного проєкту державного фінансування «Єдність православних в Україні як фактор національної безпеки».
Перша магістерська робота була представлена Олегом Савкіним (науковий керівник проф. В.Д. Бондаренко), який присвятив свою увагу питанням насильства та війни з точки зору православного вчення та практики. Тема є актуальною, оскільки вона відповідає суспільному запиту на співжиття православних ідеалів і цінностей щодо вищості людського життя та необхідності захисту рідної землі від загарбників. Олег Савкін також розглянув заклики діячів РПЦ до війни та вбивства, які суперечать християнському вченню. У той же час, він наголошує на необхідності плекання християнських цінностей та підготовки майданчиків для діалогу в православному світі щодо співжиття в мирі.
Друга робота, студентки Катерини Рожило (науковий керівник доц. Г.А. Целковський), аналізує європейські перспективи України в контексті співвідношення секулярних цінностей (права меншин, мультикультуралізм, індивідуальні права та свободи) з релігійними цінностями (смирення, любов, повага до Біблії та Церкви). Магістрантка зазначає, що культурна різноманітність країн Євросоюзу має поєднуватися з цивілізаційним базисом, ідеями християнства, Просвітництва та лібералізму, які мають універсалістський характер.
Третя магістерська робота Федора Федюка (науковий керівник проф. Ю.П. Чорноморець) присвячена аналізу міжправославних відносин в Україні за останнє десятиліття. Федір Федюк вивчив історичні передумови формування регіональних особливостей взаємин православних конфесій в Україні та розглянув соціологічні показники православного життя під час війни. У третьому розділі він аналізує конфліктні аспекти міжправославних процесів в Україні.
Рецензії зовнішніх і внутрішніх рецензентів схвально оцінили магістерські роботи студентів спеціальності 031 «Релігієзнавство», і на підставі захисту комісія виставила відмінні оцінки за виконані дослідницькі проєкти. Це дозволяє магістрантам гордо називатися магістрами з релігієзнавства та активно працювати над розвитком релігійного ландшафту України як поліконфесійної країни.
Більше про події нашого інституту у соцмережах