Студентський артпроєкт «Крізь біль…» очима культурологів

2 жовтня 2023 року в університетському артпросторі "SKLO" відбулась презентація проєкту "Крізь біль...", створеного магістрантами та студентами кафедри образотворчого мистецтва Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Цей артпроєкт приурочений до святкування Дня художника і мав на меті розкрити глибину теми війни та її вплив на сучасну культуру. Студенти спеціальності "Культурологія" були особливо зацікавлені відвідати цю подію, адже тема війни залишається актуальною і важливою для сучасного суспільства. Артпроєкт "Крізь біль..." створювався з метою вивчення та вираження складних емоцій, пов'язаних із війною, через мистецтво.

IMAGE 2023 10 09 203611Відкриття виставки зібрало велику кількість зацікавлених

На виставці презентовані твори, що відображають переживання, досвід, емоції наших студентів, на які вплинули біль і жахи повномасштабної війни. Виставка стала особистою сповіддю студентів, їх щоденником, що дозволяє глибоко відчути трагічність періоду, в якому зараз перебуває наша країна. Актуальні твори студентів віддзеркалюють їхню особисту історію, що стала болючим шрамом на серці. Він щохвилини нагадує як важливо цінувати кожну мить свого життя і вірити в світле майбутнє нашої вільної України.

IMAGE 2023 10 09 203609Студенти-культурологи разом з доцентом кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Світланою Соболевською

На відкриття цієї виставки прийшли студенти та викладачі нашого інституту, тому ми зібрали відгуки наших здобувачів освіти:

«Вчора я мала змогу побувати на виставці в артпросторі "СКЛО". Роботи студентів відрізнялись у навичках та стилях, але ілюстрували одну точку зору. Війна – це страшна біда, з якою ми мусимо спільно боротись. Картини були пронизані горем та страхом, що знає кожен українець на собі. Особливо хочеться відзначити музикантів Факультету мистецтв, що супроводжували перегляд картин симфонією, яка передавала настрій виставки» Вікторія Кисіль, студентка ІІ курсу спеціальності "Культурологія"

«Виставка була дуже чутливою. Вона передавала емоції більшості українців та українок під час війни. Було щемко почути історії художниць. Дізнатися про те, як вони зустріли 24 лютого 2022 року. Схожі культурні події надихають на роздуми про власний досвід крізь мистецьку призму світу»  Катерина Волосевич, студентка І курсу спеціальності "Культурологія"

IMAGE 2023 10 09 203613Керівник Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, культуролог Сергій Русаков розповідає про важливість відвідування різних артпроєктів

Після презентації виставки, кураторки Наталія Сад та Крістіна Ярмоленко розповіли всім присутнім про ідею проєкту та декілька знакових картин. Після у відвідувачів була можливість пофотографуватись, обговорити картини та прогулятись артпростором.

Висловлюємо вдячність авторам проєкту:

•   Анастасія Щедрова

•   Наталія Сад

•   Катерина Юхновська

•   Крістіна Ярмоленко

•   Анастасія Зелінська

•   Ганна Гавриліна

•   Сергій Єщенко

•   Олександра Карпенко

•   Анна Кобилянська

•   Софія Афанасенко

•   Анна Янчак

•   Ольга Бусько

•   Аліна Сокольвак

•   Катерина Князь

•   Карина Хильчук

•   Діана Філоненко

IMAGE 2023 10 09 203604Дякуємо за запрошення на відкриття виставки декану Педагогічного факультету професору Тарасу Олефіренку

Окрема вдячність декану Педагогічного факультету професору Тарасу Олефіренку за запрошення на відкриття артпроєкту. Ця подія відображає дух співпраці між різними факультетами та навчальними осередками УДУ імені Михайла Драгоманова, тому сподіваємося, що такі ініціативи продовжать сприяти обміну знаннями та ідеями між різними галузями науки та допоможуть залучити широке студентське коло до мистецтва.

Всі охочі можуть відвідати виставку до 15 жовтня 2023 р. адресою: Київ, вул. Олександра Кониського, 8-14, гуманітарний корпус Українського державного університету імені Михайла Драгоманова

Текст: студентка І курсу Дар'я Чуріна

Колаж: студентка І курсу Інна Загребельна

🌐  Сайт для абітурієнтів