Відбулось відкриття зимової школи в Люблянському університеті "Культурні, мовні, літературні, мистецькі, історичні, журналістські аспекти російсько-української війни" (фото)
19 лютого 2024 року відбулось відкриття зимової школи "Культурні, мовні, літературні, мистецькі, історичні, журналістські аспекти російсько-української війни", де делегація Драгомановського університету познайомились з колегами з Волинського національного університету імені Лесі Українки, Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Запорізького національного університету, Державного податкового університету. Перша зустріч всіх учасників Зимової школи відбулась в Ужгородському національному університеті.
Учасників та учасниць Зимової школи гостинно зустрів декан Факультету міжнародних економічних відносин доктор політичних наук, професор Микола Палінчак, який провів екскурсію навчально-аудиторним комплексом факультету та розповів про особливості підготовки здобувачів освіти в Ужгородському національному університеті.
До складу Драгомановської делегації увійшли: директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики доцент Сергій Русаков, професор кафедри філософської антропології, філософії культура та культурології Лариса Осадча, магістрантка ІІ року навчання спеціальності "Культурологія" Катерина Логвіненко, студентка ІІ курсу бакалаврату спеціальності "Філософія" Софія Глушкова. Такий склад делегації поєднав студентів різних спеціальностей та рівнів підготовки Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики під керівництвом досвідченої спікерки міжнародних заходів, що допоможе показати багатоаспектність сучасної української культури в умовах війни під час виступів в Люблянському університеті.
На відкритті заходу виступили директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва доктор юридичних наук професор Михайло Віхляєв та директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики кандидат філософських наук доцент Сергій Русаков. Обидва спікери зазначили важливість співпраці між українськими та європейськими університетами в умовах сучасних викликів. Михайло Віхляєв розповів присутнім про наукові та освітні проєкти, які Центр організовує для українських науковців, а Сергій Русаков вказав на культуротворчу місію Зимової школи та знакову роль для науковців у сфері гуманітарних наук, культури та мистецтва, які у своїх дослідженнях репрезентують сьогодення.
Наприкінці першої зустрічі відбулась презентація фахового видання "Культурологічний альманах", який видається Драгомановським університетом спільно з видавничим домом "Гельветика". Журнал публікує наукові дослідження у сфері філософії, культурології, релігієзнавства та історії.
Перший день роботи учасників завершився культурологічною атмосферою, яку створила екскурсія центром міста. Ця активність стала насправді незабутньою для більшості учасників та учасниць, оскільки вони вперше опинились у чарівному Ужгороді. Наприкінці екскурсії всі погодились, що для відкриття краси Ужгорода не обов'язково чекати на цвітіння сакури, головне - позитивний настрій, чудова компанія та професійний гід.
У другий день перебування в Ужгороді відбулось розширення кола професійного спілкування, адже відбулась робоча зустріч директора Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики із завідувачем кафедри філософії Факультету суспільних наук доктором філософських наук професором Василем Левкуличем. Зустріч стала не лише можливістю обговорити актуальні питання у сфері філософії та вищої освіти, але й сприяла напрацюванню ідей для подальших спільних наукових проєктів.
Ужгород подарував учасникам та учасницям Зимової школи не просто нові знайомства один з одним та візит в один з найбільш знакових університетів Закарпаття, але й збагатив всіх присутніх новими враженнями та ідеями, які нашими творчими студентами та викладачами обов'язково будуть реалізовані в наукових виступах та заняттях в університеті.
Більше про події нашого інституту у соцмережах