Від теорії до практики. Студенти-культурологи популяризують українське народне мистецтво в рамках виробничої практики
У листопаді-грудні 2024 року здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою "Культурологія" проходили виробничу практику на базі Національного центру "Український Дім". Під час практики студенти ознайомилися з діяльністю провідної культурно-мистецької установи столиці, набули цінного досвіду роботи у сфері організації культурних заходів та долучилися до популяризації виставки народного мистецтва "Наїв вільний". Виробнича практика стала для студентів чудовою можливістю отримати реальний досвід роботи в культурно-мистецькому середовищі та застосувати здобуті культурологічні знання на практиці.
17 грудня 2024 року в рамках практики студенти провели екскурсію для вихованців секції "Філософія. Культурологія" Київської малої академії наук. Протягом годинної прогулянки експозицією школярі та школярки дізнались багато цікавих фактів про українське мистецтво, яке підготували наші студенти.
Манастирна Настасія, вихованка Київської МАН, зізналась, що вперше побувала в "Українському домі". "Найбільше мені запамʼятались народні картини завдяки своїм мотивам та яскравим кольорам. Було цікаво дізнатися про Григорія Шевченка та ознайомитися з сільськими світлинами Звісно, також запамʼятався супровід студентів-культурологів", - розповідає Настасія.
Івана Ратушняк, вихованка Київської МАН, поділилась враженнями: "До цієї екскурсії я ніколи не чула про таку тематику картин як "Оленка та олень", я навіть не уявляла наскільки цей дует популярний. Запам'ятався цікавий термін "базарний кітч". Також багато цікавого розповіли нам студенти-культурологи 3 курсу. Дуже сподобалась зала з народним іконописом через унікальність кожного твору та приємну гаму кольорів".
Максим Тельний, вихованець Київської МАН, зазначив, що "цікаво було побачити схоплені в часі моменти того життя, яке я знав лише з описів у літературі тієї епохи. Разом із представленими народними картинами та іконами, уся експозиція дає відчуття плинності сільського побуту разом із мистецькими мотивами, які ніби уявною парою у повітрі присутні у народній культурі".
Єва Масна, вихованка Київської МАН, підкреслила: "Все було чудово, гарні експонати, запам'яталась тема «Оленка і олень», соціально-побутові мотиви. Дуже гарна виставка!".
24 грудня 2024 року практиканти провели фінальну екскурсію для студентів та викладачів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Це була цікава подія, яка поєднала демонстрацію результатів практики із поглибленим аналізом експозиції виставки "Наїв вільний". Підтримати студентів також прийшли друзі та рідні.
«Це був доволі цікавий досвід. Спочатку треба було звикати до оточення, я роздивлявся та досліджував експонати, а вже через пару днів я там все знав напам'ять. Я звик до Українського дому та до колективу людей, які там працюють. Найцікавіше було під час екскурсій, в тому числі які ми проводили", - зазначає студент ІІІ курсу Георгій Оболенський.
«Практика в Українському домі стала для мене приємною несподіванкою. Під час неї ми познайомилися з новими людьми, згуртували наш колектив та отримали нові знання, необхідні нам у майбутньому. Підсумовуючи, дуже рада отримати такий досвід і з задоволенням повторила б це знову», - ділиться враженнями культурологиня ІІІ курсу Вікторія Кісіль.
Сергій Русаков, директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики, кандидат філософських наук, культуролог, підкреслив, що фінальна екскурсія стала не лише підсумком виробничої практики, але й можливістю обмінятись ідеями, враженнями та культурними інсайтами. "Екскурсія засвідчила важливість інтеграції теоретичних знань із практичною діяльністю та засвідчила високий рівень підготовки студентів освітньої програми "Культурологія"", - підкреслює керівник нашого інституту.
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ "КУЛЬТУРОЛОГІЯ"
Катерина Логвіненко, асистент кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології зазначає: "Захист-екскурсія практики студентів третього курсу спеціальності "Культурологія" на виставці «Наїв. Вільний» в Українському домі стала яскравим прикладом професійного зростання. Їхня здатність глибоко аналізувати експонати та доступно пояснювати складні культурні феномени викликала щире захоплення. Особливо цінним є те, що вони демонструють не лише академічні знання, а й комунікативні навички, які є ключовими для фахівців у сфері культури. Це був вдалий підсумок їхньої практики на базі «Українського дому», і я впевнена, що цей досвід стане важливою основою для їхньої майбутньої професійної діяльності".
“Практика в Українському домі стала для мене приємною пригодою в моєму житті. Під час неї я познайомився з багатьма цікавими та досвідченими людьми, які досконало володіють своєю справою. Я бажаю всім хоч раз в житті пройти практику в Українському домі, адже це неоціненний досвід, який ви більш ніде не отримаєте”, - підсумовує студент Костянтин Сущенко.
Кафедра філософської антропології, філософії культури та культурології висловлює вдячність за сприяння проходження практики директорці Національного центру "Український Дім" Ользі Вієру та заступниці директора з організації та проведення заходів Наталії Зубовій. Окрема вдячність відділу практичної підготовки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Більше про події нашого інституту у соцмережах