Навчальна практика з Анатолієм Гнатюком
21 березня 2025 року в Музеї видатних діячів української культури відбувся круглий стіл за участю доцента кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, Народного артиста України Анатолія Гнатюка зі студентами Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Захід проходив у рамках навчальної практики та був присвячений обговоренню розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні.
Модератором круглого стола став культуролог, кандидат філософських наук, доцент Сергій Русаков. Учасники та учасниці круглого стола дискутували про виклики та перспективи театру, його вплив на суспільство та роль у формуванні культурного середовища. Окрему увагу Анатолій Гнатюк приділив значенню мистецтва для підтримки Захисників і Захисниць у воєнний час.
Юліана Матвіюк, студентка І курсу, поставила запитання як майбутня фахівчиня у сфері реклами та зв'язків з громадськістю, поцікавившись тим, як слід сприймати сучасний театр – як культурний продукт чи як твір мистецтва. Анатолій Гнатюк відповів, що театр – це більше, ніж просто культурний продукт. Він наголосив, що театр не лише відображає реальність, а й формує суспільні цінності, викликає емоції та змушує глядачів замислюватися над важливими питаннями.
В рамках круглого стола також обговорено питання подолання страху публічних виступів, адже більшість присутніх студентів у майбутньому мріє стати культурними діячами, презентувати культуру та мистецтво на міжнародній арені. Анатолій Гнатюк поділився власним досвідом роботи на сцені та порадами щодо розвитку впевненості та харизми.
Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики щиро дякує Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського та Михайла Старицького за теплу гостинність та співпрацю. Можливість проходити культурологічні практики та проводити науково-популярні круглі столи в цих стінах є неоціненною для професійного становлення наших студентів спеціальностей "Культурологія", "Реклама та зв’язки з громадськістю" та "Філософія". Адже саме тут, у серці культурної спадщини, народжуються нові ідеї, формується глибоке розуміння мистецтва та його впливу на суспільство.
Світлини: Катерина Логвіненко
Більше про події нашого інституту у соцмережах