Желєзко Алла Миколаївна

Gelezko

Желєзко Алла Миколаївна

кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних та регіональних студій

Викладає дисципліни: «Міжнародні організації», «Україна в міжнародних організаціях», «Історія дипломатичного протоколу», «Теорія і практика дипломатичного протоколу», «Основи геополітики та геостратегії».

Коло наукових інтересів: історичне краєзнавство; історія дипломатії та дипломатичного протоколу; історія та діяльність міжнародних організацій, участь у них України; зовнішня політика та геополітичні інтереси України; історія, теорія міжнародних відносин.

Підвищення кваліфікації: Пройшла міжнародне стажування в літній школі Інституту історії Вроцлавського університету  (Республіка Польща) у рамках Міжнародної наукової конференції на тему: «Вивчення публічної історії – методи, труднощі, перспективи», 01 – 05 липня 2019 р.

На базі Куявського університету у Влоцлавеку (Республіка Польща) з 06 вересня по 17 жовтня 2021 р. пройшла міжнародне науково-педагогічне стажування на тему: «Європейський підхід та його українська модернізація в підготовці викладачів у галузі історичних, політичних, філософських та соціологічних наук» в обсязі 6 кредитів ECTS. Сертифікат про підвищення кваліфікації № SSI-61703-KSW.

Підвищення кваліфікації у галузі наукометрії «Міжнародний досвід у сфері видавничої справи. Успішні публікації в Scopus та Web of Science». Пройшла тренінг з серії лекцій та практикуму (тривалість 30 годин = 1 ECTS) з 15 по 18 листопада 2021 р.   Certificate № АА 2925 / 19.11.2021.

Діяльність за спеціальністю у формі професійних та/або громадських об’єднаннях:

1. Дійсний член наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва» Certificate № 121393

2. Член міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки»

3. Член Всеукраїнської Спілки викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти

Основні праці. Є автором близько 50 наукових та начально-методичних праць.

1. Желєзко А.М. «Історичне краєзнавство на Київщині в 1917 – 1939 рр.»: дис.  канд.  іст.  наук.  Національний   педагогічний   університет   імені  М.П. Драгоманова.  Київ, 2011. 236 с.

2. Zheliezko A. English authentic terminology in scientific pablications of the American Anthropological Association: master's paper. National  Pedagogical  Dragomanov  University. Kyiv, 2018. 88 p.

3. Желєзко А.М. Історико-правові аспекти зародження та формування норм дипломатичного  протоколу в системі міжнародних відносин. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія «Юридичні науки». Київ: Видавничий дім «Інтернаука». № 8 (22), 2019. С. 55 – 61.

4. Желєзко А.М. Українсько-польські взаємовідносини: шлях до «історичної правди та примирення». Україна – Польща: стратегічне партнерство в системі геополітичних координат: Зб. наукових праць ІІ міжнародної наук.- практ. конф.., Київ, 14 – 15 травня 2020 р. С. 35 – 37.

5. Желєзко А.М. Історико-краєзнавча проблематика досліджень Київщини у науковій діяльності Всеукраїнської академії наук у 1918 – 1930-ті роки. Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Серія «Історичні науки». Том 31 (70). № 4 2020. С. 24 – 29.

6. Желєзко А.М. Програма навчально-ознайомчої фахової практики для студентів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. К.: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2020. 17 с. (у співавторстві).

7. Желєзко А.М. Навчальна програма виробничої практики для студентів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. К.: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2021. 18 с. (у співавторстві).

8. Желєзко А.М. Геополітичні коди (кодекси) – основа зовнішньополітичної стратегії держав в системі міжнародних відносин. ACTUAL TRENDS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH: Abstracts of  VII International Scientific and Practical Conference. Munich, Germany, 14-16 February, 2021. P. 489 – 495.

9. Желєзко А.М. Інтегративний підхід у професійній підготовці майбутніх фахівців в галузі міжнародних відносин. Збірник доповідей науково-педагогічної практики «THE EUROPEAN APPROACH AND ITS UKRAINIAN MODERNIZATION IN TRAINING TEACHERS IN THE FIELD OF HISTORICAL, POLITICAL, PHILOSOPHICAL AND SOCIOLOGICAL SCIENCES», September 6 – October 17, 2021. Wloclawek, Republic of Poland, 2021. P 11 – 15.

10. Желєзко А.М. Методичні рекомендації для вивчення та організації самостійної роботи студентів, поточного і підсумкового контролю їх знань з дисципліни «Міжнародні організації». К.: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2021. 74 с.  (у співавторстві).

11. Желєзко А.М. Комплементарний підхід у дослідженнях теорії та історії міжнародних відносин на метапарадигмальному рівні. Науковий журнал «KELM (Knowledge, Education, Law, Management)». № 8 (44), 2021. 20 с.

12. Желєзко А.М. Формування інформаційно-аналітичних компетентностей у майбутніх фахівців-міжнародників. Сучасні тенденції міжнародних відносин: збірник матеріалів ІІ всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Київ, 21 грудня 2021 р. К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2022.