Абітурієнтам

Цифрові трансформації у сфері культури

Це унікальна програма на межі культурології та Digital Humanities, яка допоможе успішній реалізації у сфері культури. Вона пропонує міждисциплінарний підхід, спрямований на побудову розуміння та осмислення цифрових технологій та відповідних дискурсів, а також на формування комп'ютерних навичок, адаптованих до потреб гуманітарних та суспільних наук. Студенти ознайомляться з найважливішими цифровими гуманітарними методами для збору, аналізу та представлення даних гуманітарного профілю та можуть застосовувати їх у своїй заключній дипломній роботі, а також пізніше у своїй кар’єрі.

У чому полягає актуальність магістратури “Цифрові трансформації у сфері культури”?

Смартфони, хмарні сервіси, соціальні мережі та месенджери настільки вкорінилися в нашому житті, що важко згадати, як ми обходилися без них. Подібним чином бази даних, архіви зображень, додатки, алгоритми, штучний інтелект та інші цифрові інструменти надали безпрецедентний доступ до знань та ресурсів, що призводить до нових викликів у принципах сприйняття та аналізу інформації

Тому сьогодні гуманітарні науки як ніколи потребують донесення гуманістичних цінностей та власного внеску в осмислення нових випробувань, які створюють цифрові технології. Культурологія має значний потенціал для розмірковування над цим питанням та розширенням розуміння сучасного цифрового світу. Саме тому метою програми є підготовка компетентних фахівців у сфері культури, адаптованих до викликів та можливостей, які виникли внаслідок цифрових трансформацій, процесів діджиталізації (створення цифрового представлення фізичних об’єктів чи атрибутів) та цифровізації (автоматизації процесів шляхом використання керованого програмного забезпечення).

У чому унікальність магістерської програми “Цифрові трансформації у сфері культури”?

Характерною особливістю даної програми є поглиблене вивчення цифрових інструментів та методів для аналізу сучасних культурних процесів. Студентам пропонується опанувати методи цифрових гуманітарних наук для аналізу, збору даних (інтелектуальний аналіз даних, дистанційне читання, аналіз тональності тексту, тематичне моделювання, культурна аналітика, вебскрапінг) та візуалізації результатів (моделювання соціальних мереж, картографування, дизайн даних).

За посиланням можна ознайомитись з прикладом того, як студенти використовують свої знання для дослідження NFT творів “Meta History: Museum of War”. Роботу виконав студент першого курсу магістратури Джордж Ендрю у рамках науково-дослідницької практики.

Які дисципліни будуть вивчати студенти?

Відеографічна критика

Курс зосереджений на дослідженні аудіовізуального есе як нової форми для подання та аналіз інформації. Студенти переглядатимуть різні аудіовізуальні есе, щоб вивчити формальні, риторичні та естетичні стратегії відеографічної критики. Курс є практичним, тому всі знання студенти будуть закріплювати на основі відеографічних вправ та фінальної роботи у форматі аудіовізуального есе.

За посиланням можна ознайомитись з прикладами відеографічних вправ, які виконують студенти у рамках курсу.

Цифрові методи у гуманітарних науках

Зміст курсу є міждисциплінарним та орієнтованим на практику, тобто будуть викладені технічні основи та практично перевірені різні цифрові методи та інструменти для досліджень у сфері гуманітарних наук.

Сучасні культурологічні студії

Формування у магістрів чіткого уявлення про сутність культурології та новітні підходи та методи, які сьогодні використовуються в науках про культуру.

Гуманітарна експертиза

Новітня наукова діяльність, де об’єктом вивчення є людина, а предметом – зміна природи людини, нові можливості особистості, що формуються в соціокультурному середовищі новітніх технологій і обумовлюють граничне буття людини в суспільстві; гуманітарна стратегія формування умов розвитку ціннісної свідомості особистості.

Вибіркові дисципліни:

Соціальні медіа та культура

Студії візуальної культури

Теорія та практика аудіокультури

Медіаархеологія

Цифрове картографування культурно-історичних середовищ

Цифрова екосистема сучасного мистецтва

Цифрова трансформація охорони культурної спадщини

Цифрова трансформація культурних брендів

Digital marketing у сфері культури

Сфера реалізації випускників

Випускникам «традиційних» гуманітарних програм іноді важко знайти роботу після університету. Це пов’язано з тим, що навички, які вони отримують не завжди можна застосувати в широкому діапазоні робіт. Отримання додаткових «важких навичок», які надає мігастратура “Цифрові трансформації у сфері культури” може бути корисним та збільшить шанси вашого працевлаштування. У світі, що стає все більш цифровим, знання та пов’язані з ним посади, ймовірно, стануть ще більш актуальними.

Отримані знання та навички на магістратурі відкривають дорогу до широкого спектру кар’єрних шляхів. Ви можете працювати у державних та приватних установах як експерт з цифрових трансформацій, займатися діджиталізацію культурної спадщини в музеях та архівах, працювати як аналітик цифрової інформації, вибрати кар'єру науковця, куратора цифрових колекції тощо.

Спеціальність

034 - Культурологія