Центри
Асоціація культурологів України
У 2024 році засновано Асоціацію культурологів України, яка має на меті сприяти розвитку культурологічних досліджень та їх популяризації, підтримувати професійний розвиток культурологів, забезпечувати платформу для обміну знаннями та досвідом, а також зміцнювати зв'язки між фахівцями з різних регіонів України та колегами з інших країн.
голова Асоціації культурологів України
культуролог, експерт Українського культурного фонду, експерт Українського інституту книги, головний редактор журналу "Культурологічний альманах"
Асоціація культурологів України спрямована на об’єднання теоретиків та практиків у сфері культури задля промоції української культури на міжнародній арені, розробки стратегій з культурної політики України, проведенню культурологічної експертизи, згуртуванню фахівців у сфері культури і мистецтв, гуманітарних наук.
До Асоціації культурологів України входять експерти у сфері культури, підприємці у сфері креативних індустрій, аналітики, викладачі та здобувачі освіти провідних закладів вищої освіти України, митці, меценати, галеристи.
Асоціація займається науково-популяризаційною роботою, дослідницькою та видавничою діяльністю. Завдяки цим напрямам ми сприяємо поширенню знань про культуру, підтримуємо молодих науковців та митців, а також створюємо платформу для обміну досвідом між фахівцями.
Місія Асоціації – об’єднання найкращих напрацювань культурологічних шкіл України та впровадження сучасного підходу до промоції української культури як динамічної сили в європейському контексті.
Асоціація стає місцем для стажування молоді, яка прагне здобути досвід у сфері культурології, розвинути свої професійні навички та долучитися до реальних проектів з промоції культури.
Асоціація сприяє залученості до світових дослідницьких програм, організації проєктів у сфері культури та міжнародних обмінів.
Асоціація випускників
У 2024 році з нагоди 19-річчя Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики було засновано Асоціацію випускників, яка має на меті сприяти підтримці та розвитку зв'язків між випускниками, забезпечувати платформу для професійного зростання, обміну досвідом та ідеями, а також підтримувати та популяризувати досягнення інституту та його спільноти.
Асоціація випускників - це дружня спільнота людей, об'єднаних спільною історією та цінностями. Ми прагнемо зміцнювати зв'язки між випускниками різних років, підтримувати зв'язок з рідним інститутом та сприяти розвитку нашої спільноти.
Голова Асоціації випускників
Целковський Геннадій Анатолійович,
випускник 2009 року, переможець університетського конкурсу "Кращий випускник 2009 року", нині - кандидат філософських наук, доцент кафедри богослов'я та релігієзнавства, член правління Майстерні академічного релігієзнавства
Підтримуємо один одного
Наша Асоціація створена для того, щоб кожен випускник відчував підтримку та допомогу на своєму професійному та життєвому шляху. Ми організовуємо зустрічі, тренінги, семінари та інші заходи, де ви можете знайти нових друзів, обмінятися досвідом, знайти наставника або навіть стати ним. Разом ми допомагаємо один одному досягати нових вершин та вирішувати найскладніші завдання.
Розвиваємося разом
Асоціація випускників – це платформа для безперервного професійного розвитку. Ми співпрацюємо з провідними експертами, компаніями та організаціями, щоб надати нашим членам найактуальнішу інформацію, знання та навички. Наші заходи та програми допоможуть вам бути в курсі новітніх тенденцій, розширити свої можливості та розвиватися у вибраній сфері.
Пишаємося нашими досягненнями
Кожен випускник – це частинка великої історії нашого інституту. Ми пишаємося вашими успіхами та досягненнями, адже саме ви робите наше ім'я знаним та поважаним у світі. Асоціація підтримує та популяризує ваші досягнення, адже кожна ваша перемога – це спільна гордість. Ми розповідаємо про вас у наших публікаціях, організовуємо нагородження та визнання ваших заслуг.
Чекаємо Ваші електронні листи на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Випускники про філософію, культурологію та релігієзнавство
Сергій САВЧЕНКО навчався на спеціальності "Релігієзнавство", цікавився культурологією та філософією, очолював студентську раду. Нині - популярний екскурсовод, києвознавець та ведучий рубрики "Постаті" на телеканалі 1+1.
Антон ДРОБОВИЧ, випускник спеціальності "Філософія". У 2013-2016 роках працював помічником генерального директора, а потім керівником Служби стратегії музейного планування та розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», у 2016 році - радник Міністра освіти і науки України, з 2019 року - голова Українського інституту національної пам'яті.
Ольга ГОНЧАР навчалась на спеціальності "Культурологія". Наразі є директоркою Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору"у Львові. У щирому виступі Ольга розповідає про те як університетський досвід допоміг у професійній самореалізації.
Олена СИДОРЕНКО навчалась на спеціальності "Культурологія". Була старостою групи, активно розвивала студентське самоврядування. Досвід роботи: 2014-2022 - Музей історії міста Києва (почала працювати на посаді фахівця PR, потім працювала на посаді провідного наукового співробітника відділу науково-виставкової роботи, маркетингу та організації заходів), 2022-нині - Музей видатних діячів української культури (завідувач відділу науково-виставкової, освітньої роботи, організації заходів та маркетингу)
Відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва в УДУ імені Михайла Драгоманова
Центр українсько-європейського наукового співробітництва – громадська організація, створена в 2010 році. На сьогодні пріоритетними напрямами діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є допомога вченим України в участі в міжнародних наукових конференціях і в науково-педагогічних стажуваннях, які відбуваються на території країн Європейського Союзу, вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав Європейського Союзу щодо організації навчального процесу у вищих школах і щодо наукової діяльності. Важливим напрямом діяльності Центру українсько-європейського наукового співробітництва є також організація інституціональних візитів для вітчизняних студентів, аспірантів, молодих науковців із метою вивчення ними найкращих досягнень країн Європейського Союзу як у сфері освіти й науки, так і в галузі державного будівництва загалом.
Восени 2023 року було відкрито відділення Центру українсько-європейського наукового-спіробітництва в Українському державнмоу університеті імені Михайла Драгоманова з метою створення сучасного наукового хабу в столиці для освітян.
Науково-дослідна лабораторія педагогічної етики
Науково-дослідна лабораторія педагогічної етики є структурним підрозділом кафедри етики та естетики Навчально-наукового інституту філософії та освітньої полтики Українського державного університету імені Михайла драгоманова Драгоманова.
Метою Лабораторії є організація етико-педагогічних досліджень та впровадження результатів у навчальний процес в УДУ.
З огляду на мету Лабораторія має такі завдання:
* аналітичний контроль, моніторингові обстеження морального рівня, етичної компетентності учнів і педагогів;
* проведення діагностичних досліджень стану освітніх процесів та їхнього впливу на формування особистості студентів і викладачів;
* розробка наукових гіпотез й концепцій, експериментальних освітніх програм, раціональних режимів навчання й нових освітніх технологій в контексті морального розвитку майбутнього педагога;
* розроблення навчальних посібників, словників та інших видів навчально-методичного забезпечення циклу дисциплін, дотичних етичному вихованню учнів і педагогів;
* аналіз педагогічного досвіду викладачів і розробка методик з його використання;
* розробка концепцій та програм педагогічного експерименту, моделювання навчально-пізнавальних ситуацій на практичних, семінарських заняттях;
* розвиток науково-дослідницької діяльності в сфері педагогічної етики студентів УДУ;
* підвищення кваліфікації та етичної компетентності викладачів;
* поширення наукових і навчально-методичних розробок з педагогічної етики в Україні та за її межами.
3.3. Лабораторія звітує про свою діяльність Вченій раді ННІ ФОП (у разі потреби – Вченій раді УДУ).