Скільки цікавих та актуальних подій може вміститися в один семестр?
Весь весняний семестр був наповнений цікавими заняттями, науковими заходами та активними дискусіями. Студенти отримували нові знання у сфері філософії, культурології, релігієзнавства та освітньої політики, а викладачі завжди були готові поділитись своїм досвідом та надихнути студентів на досягнення нових вершин. Протягом цього періоду, наш інститут організував низку заходів, які дали змогу спробувати себе не лише в ролі експертів, а й надав перший досвід менеджменту культурних подій. Ми хочемо розповісти про наш весняний семестр та запрошуємо долучитись до нашої спільноти!
За цей час було сформовано потужну систему органів студентського самоврядування, провели безліч навчальних занять, організували наукові заходи університетського та міжнародного формату, до яких активно долучались викладачі та студенти, відвідували музеї та галереї, знайомились з актуальними подіями сучасного мистецтва, наші студенти спробували себе в ролі екскурсоводів та лекторів, а викладачі – радо брали участь у вікторинах від студентів та з інтересом спостерігали, як їхні студенти самі пробують себе у ролі викладачів.
Розповімо про все по черзі 😎
30 січня 2023 року відбулась звітно-виборча конференція студентів, під час якої здобувачі освіти мали змогу обрати лідерів і лідерок. Ми пишаємось активністю наших студентів, тому активно співпрацюємо з органами студентського самоврядування (студентський парламент, студентське профбюро, наукове товариство студентів та аспірантів).
А, вже в перші дні лютого, студентський актив нашого інституту почав активно знайомитись з мистецтвом, дирекцією та один з одним, цікаво та невимушено поєднуючи навчання із відвідуванням музеїв, галерей та артцентрів:
студентський актив І курсу відвідав відкриту екскурсію виставкою Олександра Бабака "День – це багато" в столичній галереї Goldens;
відвідали інтерактивний артпроєкт про українську культуру, який підготувала Мала академія наук.
Насичене наукове життя інституту також розпочалось уже в перші дні весняного семестру. Дебютним заходом став науковий круглий стіл «Етика та естетика в класичній університетській освіті», організований кафедрою етики та естетики, що відбувся 2 лютого 2023 року. Викладачі Інституту підняли цілий пласт актуальних тем щодо проблем формування чуттєвої культури в університетській освіті, викликів цифрової трансформації культурної спадщини, осмислення мистецької освіти у системах трансформацій класичного університету, поєднання моральних та естетичних ідеалів та особливостей сучасного наукового пізнання та ін.
16 березня 2023 року відбулась творча зустріч з лауреатом Шевченківської премії Василем Чебаником. Пан Василь є автором оформлення церемоніального примірника Конституції України, на якій складають Присягу Президенти України. Зустріч відбулась в рамках презентації проєкту «Рутенія. Графіка української мови», яка відкрила серію міжфакультетських культурологічних заходів.
Подія згуртувала студентів, викладачів та випускників різних факультетів. Ми активно взаємодіємо з іншими факультетами, адже розуміємо, що така співпраця здатна поглибити світогляд наших студентів, показати їм на практиці різноманіття методів та підходів до дослідження культурологічної, філософської та широкої гуманітарної проблематики, що безперечно веде до взаємного розвитку та збагачення знань всіх учасників цього процесу.
28 березня 2023 року відбувся круглий стіл «Функціонування українських фахових наукових журналів із культурології, культури та мистецтва в умовах війни», результатом роботи якого став не лише обмін досвідом представників провідних наукових журналів та фахових видань з культурології, але й напрацювання пропозицій щодо механізму державної підтримки та фінансування публікацій українських вчених у закордонних виданнях, включених до провідних міжнародних баз даних, визначення орієнтирів для роботи в цій галузі з точки зору культурної дипломатії тощо.
11 травня 2023 років відбувся освітньо-музичний захід "Мистецтво духовності: музика та простір сакрального Києва", який було організовано у столичній книгарні "Сяйво" Навчально-науковим інститутом філософії та освітньої політики. Творчий вечір у найдавнішій книгарні Києва поєднав лекторську майстерність кандидата філософських наук, старшого викладача кафедри богослов'я та релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Геннадія Целковського та талант творчого колективу факультету мистецтв під керівництвом професора Василя Федоришина.
Ми пишаємось тим, що наші викладачі включені в такі стратегічно важливі процеси для української культури і держави, виступають ініціаторами та агентами змін; а наші студенти, своєю чергою, мають перед собою гідний приклад для наслідування та вже з перших курсів отримують розуміння важливості наукової роботи, виявляють бажання і готовність публікувати свої наукові розвідки у престижних фахових журналах.
Важливо, що наукові заходи Інституту відбуваються за широкого представлення та активного залучення студентів.
Адже це й розвиток традицій спілкування з викладачами і процес передачі наукових знань у форматі обговорень та дискусії. Зрештою, це важливі підвалини фундаменту академічної університетської культури.
Від теорії до практики
Слухати викладачів та запрошених експертів, звісно ж, корисно і цікаво, але велика кількість наукових заходів дозволяють нашим студентам і самим виступати в ролі учасників конференції
Щовесни в університеті проходить щорічна Звітна наукова конференція для молодих дослідників та дослідниць, які мають можливість презентувати перші результати теоретико-практичних пошуків на актуальні теми.
Цей рік не став виключенням, і впродовж першого тижня квітня (4-7 квітня 2023 року), в аудиторіях гуманітарного корпусу та на онлайн-платформах кафедр Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики відбулась щорічна звітно-наукова конференція студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики «Освіта і наука-2023». Теми, які обговорювались на пленарному засіданні та під час секційних дискусій, згуртували здобувачів освіти різних спеціальностей університету, що свідчить про потребу розвитку філософської, культурологічної, релігієзнавчої освіти та науки.
Від Античності – до NFT
Важливою складовою сучасної освіти є її спроможність підготувати фахівця, рівень підготовки якого дозволить йому відповідати усім вимогам сучасного світу і ринку праці, а у нашому глобалізованому технологічному світі – ще й дозволить молодому фахівцю активно відповідати на все нові виклики сучасності.
Саме тому, навчання в нашому інституті не обмежується вивченням лише теоретичних аспектів філософської та культурологічної традиції. Звичайно, ми всі багато вчимось, тому наші здобувачі освіти чудово розбираються в культурі, мистецтві та філософії, починаючи від стародавніх віків.
Зрозуміти це можна, завітавши на екскурсії, які вони майстерно проводять на різних локаціях – від експозицій дружніх нам музеїв (як, наприклад, Victoria Museum, який гостинно приймає наших студентів та дозволяє їм самим проявити свої глибокі фахові знання) до екскурсій нашим улюбленим Києвом.
Однак, нам дуже подобається йти в ногу з часом (і іноді ми навіть намагаємось випереджати його, принаймні, в питаннях сучасних викликів в освіті). Саме тому, наші магістри активно досліджують NFT мистецтво. Це стало можливо завдяки співпраці з Музеєм MetaHistory та його колекції: Museum of war, що присвячена ключовим подіям російсько-української війни від першого дня. Понад 400 українських та іноземних митців проілюстрували факти, що були відібрані командою проєкту з офіційних акаунтів соціальної мережі Twitter. Таким чином колекція розкриває суть війни через різноманітні художні образи та спростовує російську пропаганду, якою ворог намагається виправдати свої дії. Дослідження колекції Warline здійснено в рамках науково-дослідницької практики студентів магістратури «Цифрові трансформації у сфері культури» (розробниками якої є культуролог, науковець, експерт Українського культурного фонду Сергій Русаков та культуролог, науковець Євген Ворожейкін). Кожен студент мав можливість проаналізувати три NFT-твори та візуалізувати отримані дані. Найкращі описи були опубліковані у блозі музею MetaHistory.
Крім того, ми любимо подорожувати!
16-18 червня 2023 р. відбулась VIII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти», яка була організована Волинським національним університетом імені Лесі Українки спільно з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, Поморською академією у Слупську та Центром українсько-європейського наукового співробітництва. Для участі в цьому науковому заході було сформовано делегацію для презентації наукових напрацювань у сфері культурології, мистецтвознавства, етики та естетики. В рамках поїздки студенти та викладачі відвідали Волинський національний університет імені Лесі Українки та провели два дні на базі практики «Гарт» Волинського національного університету імені Лесі Українки у с.Світязь на Шацьких озерах, де відбулась низка наукових та творчих заходів.
Завершення семестру ми відзначили невеличкою одноденною мандрівкою до Музею народної архітектури та побуту України у Пирогові. Щоб допомогти співробітникам музею у їхній самовідданій боротьбі за збереження української культури і скарбів нашої спадщини, учасниками делегації від Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики було зібрано 3 300 грн, які були переказані в Благодійний фонд Музею.
Озираючись на початок семестру – важко повірити, що життя одного інституту може бути таким насиченим! Але насправді подій було значно більше, аніж можна вмістити в короткий огляд. І всі вони були яскравими та незабутніми.
Остаточним підбиванням підсумків семестру став Випуск 2023 року.
Ми не маємо бажання зупинятись і вже готові гостинно відчиняти двері перед нашими абітурієнтами! Нумо знайомитись!
Детальніше про бакалаврат культурології
Детальніше про бакалаврат філософії
🌐 Сайт для абітурієнтів: https://www.vstup.nnifop.udu.edu.ua/
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram, Instagram, YouTube