Новини

«Мистецтво раніше реагує на зміни в суспільстві». Враження студенток на виставку-блокбастер Сільваші

На початку навчального року першокурсникам  не завжди легко перейти в новий етап життя – студентства. Момент переусвідомлення дійсності, відчуття себе частиною нового колективу, іноді, сепарацію від батьків, кожен відчуває по- різному. Тому дуже важливо в цей період зберігати концентрацію над важливим, усвідомлено приймати весь спектр емоцій. Відомий український митець Тіберій Сільваші теж пропонує альтернативне відчуття заглиблення релаксації або пошуку особистих сенсів крізь призму нової виставки в центрі столиці, де представлені його прагнення до розвитку: у медіа, текстах, та задумах, що не були виправданими дійсністю.

 

silvashi 3

 

Виставка  була презентована 13-го вересня 2024 р. у мистецькому просторі «Український Дім», тому вже 14-го вересня культурологині та майбутні фахівці індустрії реклами та PR Навчально-наукового інституту  філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відвідали виставку-блокбастер Тіберія Сільваші. До екскурсії долучились надійні провідники: директор інституту, культуролог Сергій Русаков та викладачка кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Катерина Логвіненко. Ідея відвідування заходу належить студентським кураторкам Інні Загребельній, Вероніці Марченко та головній редакторці студентської газети Дар'ї Чуріної, які вмотивували студентів І курсу долучатись до артсвіту вже з перших днів навчання в університеті. 

 

Метою дружнього походу стало об'єднання студентів та викладачів довкола мистецтва, спільного розділення емоцій та  переживань. Спільне ходіння по колу, яким відкривається артпростір виставки, стає певним обгортанням теплими обіймами, обміном позитивними думками, що дають можливість легше інтегруватися в нове ком`юніті та відчути себе частиною спільноти.

silvashi 1

 

Нинішні тенденції розуміння мистецтва все швидше виходять поза рамки звичного. Саме такий спосіб переосмислення дійсності дозволяє розвинути навики критичного мислення – відчувати та проживати реалії у заданих обставинах, бачити приховане,  внутрішньо розчинятися, інтелектуально розвиватися.

 

 Тіберій Сільваші працює із техніками малярства, абстракції, живопису та подає свою творчість у невластивому їй форматі. Свою філософію життя автор передає крізь збільшене скельце свого пильного  ока – естетизму. У експозиціях виставки грає зі світлом, кольором, формами, матеріалом. Він виступає повітрям, під час стрибка у глибину роздумів.

 

Говорячи про свої переживання картинами, колажами,  змальовує тогочасну проблематику, особисті виклики, моменти задоволення, щастя і болю.  Діалог картини і людини, монотонного ходіння по колу  – певна медитація, яка затягує все глибше і дає змогу відчути спокій у власних роздумах. Так званий зв`язок часу, простору і дійсності. Такі емоції допомагає ідентифікувати колір і світло, асоціюванню сприяє матеріал тканин і полотен.

 

Тіберій Сільваші поєднує у своїх роботах потік безмежності часу, в якому   при повному зануренні, розчиняється людська свідомість. Таке внутрішнє заглиблення дає змогу відпустити приховані емоції, порефлексувати,  повністю затримуючи повітря, у глибинах пошуку своїх відповідей.

silvashi 1

      Переживаючи разом моменти споглядання, читання, ходіння, студенти та викладачі разом обмінювалися енергією наповнення, збагачення, що витала серед них у повітрі, а новий погляд на творіння вживлювало новий зміст.

 

 Такі спільні екскурсії дають можливість краще пізнати нетиповий бік мистецтва, пройти свій шлях зцілення, перейнятися внутрішньою гармонією одне одного. Нехай милування мистецтвом завжди залишає приємний післясмак.   

 

Юліана Матвіюк, студентка І курсу

 

Також публікуємо фотоосмислення виставки нашою студенткою І курсу Галини Титарчук:

 

silvashi 4

 

 silvashi 3

 

silvashi 2

 

silvashi 1