Абітурієнтам

Запрошуємо на спеціальність "Релігієзнавство"

В 2024 році Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики відновлює вступ на бакалаврат за спеціальністю 031 Релігієзнавство

Релігієзнавство як наука є складовою гуманітарного знання. Вона є суміжною дисципліною з філософією, богослов’ям,  історією, філологією, соціологією, політологією та психологією. В Західній Європі та Сполучених Штатах Америки релігієзнавча підготовка відбувається в межах антропологічних, теологічних, соціологічних факультетів та коледжів.

Фахова підготовка з релігієзнавства передбачає дві базові складові: історія релігій, тобто ґрунтовне вивчення релігійних традицій світу з особливою увагою на релігії в Україні. Друга складова підготовки спеціаліста з релігієзнавства є теоретичним релігієзнавством, а саме: соціологія релігії, яка вивчає взаємозв’язок релігії і суспільства; психологія релігії, що вивчає релігійну особистість; філософія релігії, в межах якої осягаються зміст релігії та релігійні поняття. Крім того, є спеціальні субдисципліни релігієзнавства – конфесіологія релігії, політологія релігії, географія релігії, правологія релігії тощо.

Підготовка бакалаврів з релігієзнавства проводиться кафедрою богослов’я та релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Також, на кафедрі діє магістратура, аспірантура та докторантура з релігієзнавства.

Після отримання фаху випускник може працювати у різних галузях:

•  суспільної діяльності (в органах державної влади (Держслужба України з етнополітики та свободи совісті, комітеті ВР України з питань культури і духовності, Департаментах культури і туризму, національностей та релігій  обласних державних адміністрацій тощо);\
  • в аналітичних та експертних установах (Інститут релігійної свободи, Центр Разумкова, Національний інститут стратегічних досліджень, Українська Асоціація Релігієзнавців, Майстерня Академічного Релігієзнавства);
  • в освітніх закладах (викладачі предметів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх закладах, коледжах, технікумах та викладачем богословських дисциплін в університетах та духовних навчальних закладах);
  • в наукових установах (продовження навчання в магістратурі та аспірантурі; наукова робота в академіях, дослідницьких центрах, наукових інституціях);
  • в засобах масової інформації, видавництвах та прес-службах (Релігійно-інформаційна служба в Україні, прес-служби при релігійних центрах, телебачення тощо);
  • в консультаційних центрахпри релігійних управліннях;
  • в громадській діяльності (миротворчі та волонтерські організації, медіація, культурно-просвітницькі проєкти, хаби тощо).

Також рекомендуємо новий сайт для абітурієнтів: https://www.vstup.nnifop.udu.edu.ua/