Конференції

 

Колективна монографія «ФІЛОСОФІЯ НАУКИ В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ»

 

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі групи авторів з метою підготовки колективної монографії на тему «ФІЛОСОФІЯ НАУКИ В ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКОМУ ВИМІРІ». 

 

До участі в написанні колективної монографії запрошуються науковці, викладачі та аспіранти, які зацікавлені філософією науки в історико-філософському вимірі. Майбутнє видання стане результатом праці колективу авторів, об’єднаних спільною ідеєю представити підсумки своїх наукових досліджень. Майбутнім авторам пропонується дослідити комплекс питань, пов’язаних зі специфікою становлення філософії науки в історико-філософському контексті. Розглянути основні етапи розвитку філософії науки. Окреслити площину конкретних теоретичних проблем філософії науки: від зародження наукового знання до глобальних проблем сучасної науки. Виділити тенденції взаємовпливу філософії та науки на різних етапах функціонування соціуму. Розкрити специфіку філософії науки як форми знання, що функціонує як результат філософської рефлексії над засадами та механізмами наукового пізнання світу.

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ (UA)

 

Орієнтовна тематика монографії:

Концепція монографії ґрунтується на вивченні феномену науки в історико-філософському контексті:

  • Феномен науки та основні форми наукового пізнання.
  • Переднаука, класична, некласична та посткласична наука в історії. філософської думки.
  • Соціокультурна глобалізація, трансформації наукового знання і постмодерна парадигма в сучасній філософській думці.
  • Глобальні проблеми сучасної науки.
  • Зростання ролі філософської методології в науковому горизонті.
  • Специфіка філософської інтерпретації природничо-наукового і соціогуманітарного знання. Міждисциплінарні дослідження. Наука, техніка, технологія. Філософія штучного інтелекту.
  • Етос науки і науковця. Моральна відповідальність вченого в сучасному світі.

Дедлайн – 7 лютого 2025 року.

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ (ENG)

 

Звертаємо увагу на міждисциплінарність методології ведення дослідження, яка має спиратися на різні сфери наукової гуманітаристики: культурології, історії, антропології, мовознавства, соціології, соціальних досліджень технології та ін. Тому авторами можуть бути застосовані різні методи дослідження: порівняльний, компаративний, структурний, критичний, аналітичний, метод інтерпретації та ін.; методи емпіричного дослідження, методи теоретичного дослідження, загальнологічні методи наукового дослідження, а також структурно-функціональний, імовірностний методи, моделювання, формалізації та ін.