Капсула часу. «Faces of Ukrainian culture»
На культурних хвилях рефлексій бурхливо сколихує човен цікавості до таємниць минулого, що залишили свій незмивний штормом змін підпис на мистецькому березі.
Потрапити в капсулу часу вабить навколосвітня подорож манівцями життя відомих постатей. Команда авторів студентської газети «CultWaves» у 7 випуску «Faces of Ukrainian culture», присвяченому постатям, що вплинули на формування ідентичності української культури, дає можливість перейняти усю колірну гаму життєвого шляху митців, відчути вайб та потрапити у вир особистих пригод діячів.
Цьогорічстудентська газета «CultWaves» кількісно збільшила членів своєї команди. Тепер до її складу входять студенти та студентки культурологи й журналісти-початківці Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. З них: 2 редакторки — Дар’я Чуріна, Вероніка Марченко. 4 автори: Юліана Матвіюк, Нікіта Погорілий, Ліана Кухаренко, Іван Цибенко. Шеф-редактором видання є Сергій Сергійович Русаков – директор ННІ філософії та освітньої політики.
Реліз «Faces of Ukrainian culture» відзначився особливою колаборацією двох факультетів – Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики й кафедри дизайну Факультету технологій і дизайну. Особливістю випуску слугувала обкладинка, яку розробили студентки кафедри дизайну УДУ ім. Михайла Драгоманова – Дар’я Боровська та Дар’я Байда. Для шанувальників культурних хвиль команда підготувала актуальний плей-лист, що допоможе ще глибше поринути в атмосферу капсули часу. Впуск не оминули таро-передбачення для прихильників астрологічних путівників, а також рубрика «Голос молоді», де свій поетичний підпис на площині рефлексій залишає студентка спеціальності «Культурологія» - Мар’яна Котик.
Не покидає цікавість відчути шторм життя та припливи успіху тих українських облич, чиї надбання і праці сформували багатогранний скарб культурної спадщини. Капсула часу на сторінках 7 випуску дозволяє виправдати інтерес до таємниць минулого і відчути хвилю ностальгії, шарму, елегантності, філософії та мистецтва.
Авторка Дар’я Чуріна розповідає про "Амазонку Авангарду", українську мисткиню, що мала гостре око до нових кутів мистецтва та реалізовувала свої задуми на світовій площині володарів вправного пензля. Жінка, що зберегла в собі зерно індивідуалізму та неординарний підхід до реалізації свого бачення. Амазонка пропонує світу мейнстрімну тенденцію та стає родоначальницею вольового мистецтва з родзинкою української автентичності на рідній землі та в Європі.
Відповідальна редакторка газети «CultWaves», Вероніка Марченко, занурює у ностальгію за щирим голосом правди у статті «Кузьма Скрябін». Відчайдушна простота, глибока духовність, жага до життя, дотепний гумор — все це розповідь про Щасливого сміливця. Він говорив простою мовою про цінності та філософію життя. Лідер, якого не вистачатиме завжди, але чию істинну передаватимуть з покоління в покоління, доки житиме музика. Мільйони голосів стали за мікрофоном, підіймаючи до небес серця вдячності за простоту і сенси у текстах.
Юна дописувачка, Юліана Матвіюк, ділиться цікавинками та баченням сучасної бренд-стратегії для неймовірної Ольги Кобилянської. Відображення актуальності творів новаторки та брендинг імені елегантної лідерки думок в сучасності у статті, «Kobylianska’s Mirror», пропонує авторка. Про особисту драму героїні, захоплення, сестринство і покликання — відображує люстерко рефлексій та нове знайомство із письменницею на сторінках «CultWaves».
Журналіст та веброзробник студентської газети, Нікіта Погорілий, у статі «Олександр Довженко» розповідає історію митця та рефлексує над актуальними темами. Нікіта пише про революціонера та свідомого новатора, що сміливо говорив про свої політичні погляди кінокартинами. Про особистий шлях діяча, його творчість, кар’єру та бурхливі життєві течії, що несли човен митця на вічну стихію популярності ділиться автор у доробку. Думку і серце новатора ніколи не покинула Україна, а в нашій пам’яті Олександр Довженко завжди пробуджуватиме глибинне море захоплення, емоцій та роздумів.
Юна авторка, Ліана Кухаренко, ділиться історією мисткині у тексті «Мистецтво кольору». Перед читачем виринає постать уважної експериментаторки, натхненної українською ідентичністю, що дарує себе світу моди. У глибинах статі хвилями історії виринають на берег паперу риси бурхливої неординарності, що втілює підхід новаторки. Авторка відхиляє завісу створення фешн-композицій, що завдяки багатій українській спадщині, стала натхненним прообразом сучасних митців.
Молодий філософ, Іван Цибенко, захопливо розповідає читачам про істинного мудреця у статті «Григорій Сковорода». Рефлексія над пошуками відповідей у сутності людського життя й особистого призначення розповідає про парадоксальну філософію мандрівного вільнодумця. Про пошуки внутрішньої свободи, занурення в глибини внутрішніх відчуттів та співіснування в гармонії із природою — переповідає в тексті наступник мудреця. Неосяжну свободу дає можливість пізнати рефлексія Івана Цибенка через подорож до парадоксальності філософії Григорія Сковороди.
Повністю зануритись у капсулу часу на хвилях рефлексій допоможе 7 випуск «Faces of Ukrainian culture» студентської газети «CultWaves». Також на сторінці інстаграму газети ви можете ще ближче знайомитися із командою її творців та першими дізнаватися про анонси цікавинок. «CultWaves» дрейфує на хвилях змін.
Юліана Матвіюк
Більше про події нашого інституту у соцмережах