Події та оголошення
7 травня 2025 року в гуманітарному корпусі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Церква та Армія в Україні». Захід проходив у змішаному форматі — очно та онлайн — і був присвячений 20-річчю Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ. Організаторами виступили провідні наукові осередки країни: кафедра богослов’я та релігієзнавства УДУ, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України та кафедра релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Запрошуємо на особливу подію в академічному житті в рамках відзначення 20-річчя Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. 1 травня 2025 року о 10:00 відбудеться гостьова лекція та презентація монографії доктора філософських наук Дениса Брильова "Невідомий іслам на теренах України: історія ісламу в Україні кінця ХІХ – початку ХХІ ст.
9 квітня 2025 року в межах щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта та наука: філософія, культурологія, журналістика, релігієзнавство та освітня політика в контексті соціальних трансформацій – 2025» відбулося засідання секції кафедри богослов’я та релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Цей науковий простір став важливою платформою для осмислення ролі релігії, богослов’я та віровчень у складних умовах сьогодення, зокрема в контексті війни, цифровізації та соціальних змін.
У рамках щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта та наука: філософія, культурологія, журналістика, релігієзнавство та освітня політика в контексті соціальних трансформацій – 2025» відбулося засідання секції кафедри богослов’я та релігієзнавства. Учасники представили доповіді, що охопили широкий спектр тем – від релігійної освіти до впливу війни на релігійне життя України.
📢 Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Церква та Армія в Україні», яка відбудеться 7 травня 2025 року в Києві за адресою: вул. Пирогова, 9. Початок о 10:00. Захід проходитиме у змішаному форматі — очно та онлайн (через Google Meet).
Під час проходження курсу «Релігія та суспільство» для студентів магістерської програми «Релігія та сучасні суспільні процеси» найбільший відгук набула тема «Релігія та політика США». Проходження цієї теми припало на час гучного повернення Дональда Трампа до Білого дому та великою увагою світової та української зокрема спільнот до релігійних складових діяльності Республіканської партії та її МАГА-крила. За ініціативою студентів була започаткована проблемна група «Релігія та сучасна політика США», на якій, відштовхуючись від науково-дослідницької літератури та медійної інформації, опрацьовується питання – наскільки релігія впливає на сучасну американську політику. Вивчається ціннісний та конфесійний виміри взаємодії релігії та політики, публічні позиції та релігійна ідентичність американських політиків. Керівник групи – кандидат філософських наук, доцент Геннадій Целковський.
Шановні здобувачі освіти! Публікуємо графік консультацій викладачів кафедри богослов'я та релігієзнавства в дні ліквідації академічної заборгованості у січні 2025 року.
11 грудня 2024 року на платформі Zoom відбувся круглий стіл з питань свободи релігії та переконань за участю Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ на тему «Віра, діалог і безпека». У заході взяли участь близько 50 представників різних світових релігій.
7 грудня 2024 року на кафедрі богослов’я та релігієзнавства Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова магістранти програми «Релігія та сучасні суспільні процеси» спеціальності 031 «Релігієзнавство» представили свої магістерські роботи на захист. Як і багато століть тому, для здобуття звання магістра необхідно гідно презентувати своє дослідження, довести наукові результати, відповісти на запитання професорів і вислухати відгуки рецензентів, як схвальні, так і критичні. Захист розпочався з вітальних слів завідувача кафедри професора Віктора Дмитровича Бондаренка, голови ДЕК професора Лариси Дмитрівни Владиченко та гаранта освітньої програми доцента Геннадія Анатолійовича Целковського. Тематика досліджень відповідає науковим інтересам кафедри, зокрема – державно-конфесійним відносинам, релігії в сучасному суспільстві, православ’ю в Україні, і є частиною науково-дослідного проєкту державного фінансування «Єдність православних в Україні як фактор національної безпеки».
До 190-річчя Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та 60-річчя кафедри богослов’я та релігієзнавства відбудеться Міжнародна науково-практична конференція "Державно-церковні відносини в Україні: стан та виклики"
Захід присвячений висвітленню актуальних проблем державно-церковних відносин в Україні, що сформовані сучасною суспільно-політичною ситуацією в Україні та світі, військовою агресією росії, законодавчими ініціативами української влади в сфері безпековості релігійного поля, роль та реакція релігійних організацій на євроінтеграційний процес.
Ми раді оголосити, що перший вступний іспит на магістерську програму «Релігія та сучасні суспільні процеси» зі спеціальності 031 Релігієзнавство Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова успішно завершився.