Події та оголошення
Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики спільно з Київською школою сходознавства запрошують студентів і абітурієнтів на захопливе знайомство з мистецтвом японської ієрогліфіки.
Під час майстер-класу ви зможете не лише дізнатися більше про символіку японських ієрогліфів, а й власноруч спробувати написати їх під керівництвом майстра.
Чекаємо вас 3 квітня о 14:00 у бібліотеці центрального корпусу (вул. Пирогова, 9).
Участь безкоштовна, але обовʼязкова реєстрація
Запрошуємо усіх зацікавлених долучитися до відкритих лекцій, присвячених актуальним проблемам сучасної культурології та релігієзнавства! Лекції відбуватимуться в режимі онлайн, на платформі Google Meet.
4 квітня, 14:00
ХРИСТИЯНСЬКИЙ ЕСХАТОЛОГІЧНИЙ МІФ У ФІЛОСОФСЬКО-КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ ОСМИСЛЕННІ
Доповідач: Панков Георгій Дмитрович, професор кафедри культурології та медіакомунікацій
(Харківська державна академія культури)
Посилання на онлайн-конференцію: https://meet.google.com/nsv-
11 квітня, 13:00
СУЧАСНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРАКТИКИ
Доповідачка: Грівіна Вікторія, дослідниця, перекладачка
(School of Modern Languages and Department of Social Anthropology at St Andrews University, UK)
Посилання на онлайн-конференцію: https://meet.google.com/nsv-
У рамках навчальної практики студенти першого курсу спеціальностей «Філософія», «Культурологія» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» під керівництвом асистентки кафедри Катерини Логвіненко реалізували онлайн артпроєкти на тему «Здоров’я». Це стало чудовою можливістю для першокурсників не лише поглибити знання з організації культурних подій, комунікаційних стратегій та філософських аспектів здоров’я, а й набути практичного досвіду у створенні експозицій.
27 березня 2025 року здобувачі освіти ІІІ курсу спеціальності "Культурологія" провели відкриту екскурсію в рамках виробничої практики. На початку весняного семестру студенти та студентки набували цінного досвіду в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського та Михайла Старицького. Практика дала змогу зануритись в музейну справу, опанувати навички екскурсійної діяльності та краще зрозуміти значення культурної спадщини у сучасному суспільстві.
21 березня 2025 року в Музеї видатних діячів української культури відбувся круглий стіл за участю доцента кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, Народного артиста України Анатолія Гнатюка зі студентами Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Захід проходив у рамках навчальної практики та був присвячений обговоренню розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні.
Шановні здобувачі освіти, колеги та стейкхолдери!
Триває робота над формуванням каталогу вибіркових освітніх компонентів на 2025/2026 навчальний рік. Кафедра філософської антропології, філософії культури та культурології Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики запрошує всіх зацікавлених долучитись до процесу.
Студенти першого курсу магістратури ОПП "Цифрові трансформації у сфері культури" денної та заочної форм навчання розпочали виробничу практику в Національному музеї народної архітектури та побуту України – одному з наймасштабніших етнографічних комплексів Східної Європи.
Практика є важливим етапом підготовки майбутніх фахівців, адже цього року відповідно до постанови Кабінету міністрів України спеціальність "Культурологія" зазнала змін у назві, доповнившись напрямом «Музеєзнавство». Це підкреслює важливе значення музейної справи у професійній підготовці культурологів та відкриває нові можливості для студентів. Практика в музеї дозволяє майбутнім фахівцям здобути цінні навички роботи з культурною спадщиною, дослідити особливості музейного менеджменту та опанувати сучасні методи збереження історико-культурних артефактів.
Відбулося відкрите заняття з дисципліни "Менеджмент культури" асистента кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, доктора філософії (культурологія) Горбула Тараса Олександровича.
Весняний семестр для студентів спеціальності "Культурологія" розпочався з активної практичної підготовки, що є важливою складовою їхнього професійного зростання. Кілька тижнів студенти студенти посилюють теоретичні знання, завдяки новому досвіду у провідних театральних, музейних та науково-дослідних установах Києва. Під керівництвом авторитетних теоретиків та практиків у сфері культури вони поглиблюють свої знання, вивчаючи сучасні підходи до культурної діяльності.
25 та 26 лютого 2025 року відбулися зустрічі гарантів освітніх програм та кураторів академічних груп зі здобувачами освіти. Студенти освітніх програм кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології ("Культурологія" та "Реклама та зв’язки з громадськістю") обговорили можливості індивідуальної освітньої траєкторії, поділилися своїми ідеями щодо вдосконалення навчальних планів та дізналися більше про ефективні механізми зворотного зв’язку в освітньому процесі.
Студентська думка є важливим елементом для вдосконалення освітнього процесу в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики. Враховуючи потреби здобувачів освіти, керівництво інституту регулярно організовує анонімні опитування для збору цінної інформації та внесення покращень у навчальні процеси. Нещодавно на Вченій раді інституту були представлені результати анонімного опитування серед здобувачів освіти кафедри культурології, що дає можливість краще розуміти їхні потреби та вдосконалювати організацію навчання.