Події та оголошення
18 червня 2025 року на кафедрі філософської антропології, філософії культури та культурології Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова відбувся методологічний семінар, присвячений обговоренню оновлення навчального плану бакалаврату за спеціальністю 034 "Культурологія".
Справжня гуманітарна освіта починається не з підручника, вона починається з живого інтересу. Там, де учні та учениці не просто вивчають теми, а вчаться ставити запитання, розрізняти архітектурні стилі, бачити в культурі сенси, - зароджується те, що можна назвати сучасною освітою. Саме такою практикою став культурологічний науковий цикл «Діалог науки та мистецтва: цінності людства і пріоритети ЮНЕСКО», реалізований Мистецьким ліцеєм «Зміна» у співпраці з Київською Малою академією наук учнівської молоді.
Навчально-науковий інститут філософії та освітньої політики спільно з Київською школою сходознавства запрошують студентів і абітурієнтів на захопливе знайомство з мистецтвом японської ієрогліфіки.
Під час майстер-класу ви зможете не лише дізнатися більше про символіку японських ієрогліфів, а й власноруч спробувати написати їх під керівництвом майстра.
Чекаємо вас 3 квітня о 14:00 у бібліотеці центрального корпусу (вул. Пирогова, 9).
Участь безкоштовна, але обовʼязкова реєстрація
Запрошуємо усіх зацікавлених долучитися до відкритих лекцій, присвячених актуальним проблемам сучасної культурології та релігієзнавства! Лекції відбуватимуться в режимі онлайн, на платформі Google Meet.
4 квітня, 14:00
ХРИСТИЯНСЬКИЙ ЕСХАТОЛОГІЧНИЙ МІФ У ФІЛОСОФСЬКО-КУЛЬТУРОЛОГІЧНОМУ ОСМИСЛЕННІ
Доповідач: Панков Георгій Дмитрович, професор кафедри культурології та медіакомунікацій
(Харківська державна академія культури)
Посилання на онлайн-конференцію: https://meet.google.com/nsv-
11 квітня, 13:00
СУЧАСНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРАКТИКИ
Доповідачка: Грівіна Вікторія, дослідниця, перекладачка
(School of Modern Languages and Department of Social Anthropology at St Andrews University, UK)
Посилання на онлайн-конференцію: https://meet.google.com/nsv-
У рамках навчальної практики студенти першого курсу спеціальностей «Філософія», «Культурологія» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» під керівництвом асистентки кафедри Катерини Логвіненко реалізували онлайн артпроєкти на тему «Здоров’я». Це стало чудовою можливістю для першокурсників не лише поглибити знання з організації культурних подій, комунікаційних стратегій та філософських аспектів здоров’я, а й набути практичного досвіду у створенні експозицій.
27 березня 2025 року здобувачі освіти ІІІ курсу спеціальності "Культурологія" провели відкриту екскурсію в рамках виробничої практики. На початку весняного семестру студенти та студентки набували цінного досвіду в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського та Михайла Старицького. Практика дала змогу зануритись в музейну справу, опанувати навички екскурсійної діяльності та краще зрозуміти значення культурної спадщини у сучасному суспільстві.
21 березня 2025 року в Музеї видатних діячів української культури відбувся круглий стіл за участю доцента кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, Народного артиста України Анатолія Гнатюка зі студентами Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Захід проходив у рамках навчальної практики та був присвячений обговоренню розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні.
Шановні здобувачі освіти, колеги та стейкхолдери!
Триває робота над формуванням каталогу вибіркових освітніх компонентів на 2025/2026 навчальний рік. Кафедра філософської антропології, філософії культури та культурології Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики запрошує всіх зацікавлених долучитись до процесу.
Студенти першого курсу магістратури ОПП "Цифрові трансформації у сфері культури" денної та заочної форм навчання розпочали виробничу практику в Національному музеї народної архітектури та побуту України – одному з наймасштабніших етнографічних комплексів Східної Європи.
Практика є важливим етапом підготовки майбутніх фахівців, адже цього року відповідно до постанови Кабінету міністрів України спеціальність "Культурологія" зазнала змін у назві, доповнившись напрямом «Музеєзнавство». Це підкреслює важливе значення музейної справи у професійній підготовці культурологів та відкриває нові можливості для студентів. Практика в музеї дозволяє майбутнім фахівцям здобути цінні навички роботи з культурною спадщиною, дослідити особливості музейного менеджменту та опанувати сучасні методи збереження історико-культурних артефактів.
Відбулося відкрите заняття з дисципліни "Менеджмент культури" асистента кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, доктора філософії (культурологія) Горбула Тараса Олександровича.
Весняний семестр для студентів спеціальності "Культурологія" розпочався з активної практичної підготовки, що є важливою складовою їхнього професійного зростання. Кілька тижнів студенти студенти посилюють теоретичні знання, завдяки новому досвіду у провідних театральних, музейних та науково-дослідних установах Києва. Під керівництвом авторитетних теоретиків та практиків у сфері культури вони поглиблюють свої знання, вивчаючи сучасні підходи до культурної діяльності.