Поїздка студентів та викладачів у Львів: нові горизонти культурології
У Львові відбулася триденна культурологічна школа для студентів та викладачів Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Подію організували Асоціація культурологів України спільно з маркетинговою агенцією SuperHeroes. Програма школи включала відвідування провідних культурно-мистецьких установ старовинного Львова, зустрічі зі студентами та викладачами Львівського національного університету імені Івана Франка, а також участь у науковій культурологічній конференції. Візит став унікальною можливістю для обміну досвідом, розширення знань та формування нових партнерств. Публікуємо фотоогляд та враження учасників школи.
День 1.
Перший день розпочався з екскурсії для нашої делегації, яку провела студентка ІІІ курсу, голова наукового товариства культурологів "Гілея" Нана Біденко. Чудова осіння погода сприяла пішій екскурсії центром Львова та ознайомленням з архітектурним ансамблем старовинної частини міста, адже більшість учасників та учасниць школи вперше відвідали місто Лева.
Важливим заходом першого дня став візит до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору», який очолює випускниця спеціальності "Культурологія" Ольга Гончар. Керівниця установи розповіла про роль культурологічної освіти у професійній діяльності, провела фахову екскурсію експозицією музею та відповідала на запитання присутніх.
До речі, на нашому сайті можна ознайомитись детальніше про роль культурології для фахової культурно-мистецької діяльності, яку розповіла Ольга Гончар на зустрічі з нашими абітурієнтами.
Поїздка у Львів була неймовірно цікавою, й важливою в контексті наукового розвитку: відвідування конференції, декількох музеїв та прогулянки історичним центром міста! Важливо, що розглядали виставкові простори саме із погляду облаштування та процесів. Змогли поговорити з Ольгою Гончар й довідатися як це бути наймолодшою директоркою музею і як «Територія Терору» функціонує ізсередини (Волосевич Катерина, студентка ІІ курсу)
День 2.
Другий день перебування у Львові був найбільш активним, адже розпочався з участі студентів та викладачів у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Ucraina Llibertatem. Трансформація гуманітарної сфери та культурного простору під впливом війни", організованої факультетом культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.
З вітальним словом до присутніх звернувся директор нашого інституту, культуролог Сергій Русаков, який презентував декану факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка Мирославі Циганик новий випуск фахового видання нашого інституту "Культурологічний альманах".
Також мали можливість виступити з вітальним словом представники студентського самоврядування інституту, зокрема Дарія Чуріна презентувала для бібліотеки факультету культури і мистецтв було студентське видання нашого інституту "Cult Waves". Нагадаємо, що це студентська газета, яку започаткували культурологині-першокурсниці у 2023 році.
Всі присутні студенти та викладачі взяли участь у роботі наукової конференції, кураторкою та модераторкою якої стала доктор мистецтвознавства Наталія Сиротинська. Колектив інституту висловлює вдячність пані Наталії за допомогу в організації поїздки та чудове модерування наукової дискусії під час заходу.
Все дуже сподобалось.Поєднання наукової конференції, відвідування музеїв та концертів у філармонії зробило нашу поїздку надзвичайно багатогранною. Кожен день був насичений новими враженнями. Особливо запам'ятався музей «Терору», було дуже цікаво послухати екскурсовода. А прогулянки містом дозволили відчути його атмосферу та дух (Тівецька Марія, студентка І курсу)
У другій половині дня учасники осінньої культурологічної школи завітали до колег з філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де викладачі змогли поспілкуватись з колегами з кафедри теорії та історії культури на чолі з професором Марією Альчук. Також до спілкування з викладачами нашого інституту долучилась адміністрація факультету - в.о. декана, професор Олена Квас та заступниця директора Тетяна Власевич. У цей час студенти нашого інституту спілкувались зі студентами-культурологами ЛНУ імені Івана Франка.
Візит в університет завершився екскурсією в музеї університету, який розкриває майже чотирьохстолітню історію закладу вищої освіти України.
Після університету, студенти та викладачів завітали у Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики "Порохова вежа", де культурологиня Оксана Дарморіз провела кураторську екскурсію виставкою "Небачена сила". Після цього учасники осінньої культурологічної школи відвідали Львівську національну філармонію, де змогли ознайомитись з бароковою музикою.
Поїздка на наукову конференцію у Львів, окрім інтелектуального експіріенсу, дала нам ще й чудову можливість для дослідження культури. Ми відвідали чудові львівські музеї та собори, театр та навіть філармонію, які вразили своєю історією та атмосферою. Це була чудова можливість не лише поглибити свої знання, а й надихнутися культурною спадщиною цього неймовірного міста (Турчина Вікторія, студентка І курсу)
День 3.
Третій день культурологічної школи пройшов просто неба, адже учасники та учасниці поїздки відвідали скансен "Шевченківський гай". Студенти та викладачі ознайомились з роботою нового інформаційного центра та погуляли територією музею, де змогли побачити традиційну архітектуру.
Поїздка до Львова на Міжнародну науково-практичну конференцію «Трансформація гуманітарної сфери та культурного простору під впливом війни» була надзвичайно цікавою та змістовною. Візит до Музею терору під керівництвом Ольги Гончар залишив сильне емоційне враження, а Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького вразив автентичністю та духом минулих століть. Кожна частина програми додавала нові знання та емоції в мої спогади. Щиро дякую Навчально-науковому інституту філософії та освітньої політики за таку чудову можливість в моєму житті! (Руслана Станкевич, магістрантка ОПП "Цифрові трансформації у сфері культури" (Культурологія))
Навчання на спеціальності "Культурологія" — це не лише здобуття знань, але й можливість побачити, як культурні ідеї втілюються в реальному житті. Такі поїздки допомагають студентам поглибити розуміння культурних процесів, знайти натхнення для власних досліджень та зміцнити зв’язок із професійною спільнотою. Завдяки підтримці наших партнерів освітній процес стає динамічнішим та цікавішим, що надихає студентів будувати майбутнє, сповнене культурного різноманіття та творчих можливостей. Дякуємо CEO маркетингової агенції SuperHeroes, кандидату культурології Тарасу Горбулу за сприяння в організації поїздці!
Більше про події нашого інституту у соцмережах
📘 Facebook 📸 Instagram 🎥 YouTube