Гостьова лекція професора культурології Люблянського університету Миті Великоні
12 червня відбулась гостьова лекція доктора філософії, керівника Центру культурологічних та релігійних досліджень Люблянського університету (Словенія), професора Миті Великоні (Mitja Velikonja). Під час зустрічі також відбулась презентація книжки "Тітостальгія. Дослідження ностальгії за Йосипом Брозом", яку нещодавно було опубліковано українською мовою у видавничому домі "Гельветика". В рамках заходу обговорювались цікаві питання філософії сучасного мистецтва, культурологічних аспектів розвитку європейської культури, нові методи вивчення культурних практик.
Захід відкрив проректор з наукової роботи професор Григорій Торбін, який подякував Миті Великоні за безпосередній візит до України. Григорій Мирославович підкреслив, що такі зустрічі сприяють обміну досвідом, підвищенню рівня наукових досліджень та відкривають нові можливості для співпраці між нашими студентами та викладачами спеціальностей "Філософія" та "Культурологія", "Релігієзнавство".
Гостьова лекція відбулася за сприяння Центру українсько-європейського наукового співробітництва, співпрацю з яким за дорученням ректора університету Віктора Андрущенка розвиває директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Сергій Русаков. Завдяки активній співпраці дирекції Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики викладачі та студенти гуманітарних спеціальностей активно залучаються до міжнародних проєктів, що сприяє кращому розумінню фаху та безпосередньої практичної підготовки під час участі у заходах.
Під час зустрічі з Митею Великонею обговорювалось питання ностальгії, його політичний, соціальний та культурний контекст. Лектор запропонував поняття нової ностальгії та ностальгії секонд-хенд. Обидві формуються у сучасного молодого покоління. Перша використовується як засіб критики через знайомі образи, а друга повʼязана з передачею відчуття ностальгії через покоління у тому числі за допомогою медіа. Також обговорювали стріт арт як практику публічного висловлювання. Особливо цікавим було порівняння стріт арту з публікаціями у соціальних мережах.
На заході був присутній директор Видавничого дому "Гельветика" Олег Головко, який розповів про особливості підготовки українських перекладів книжок Миті Великоні «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу» та «Тітостальгія. Дослідження ностальгії за Йосипом Брозом».
Візит Миті Великоні до студентів та викладачів Драгомановського університету є продовженням фахового спілкування, яке було закладено під час Зимової культурологічної школи у Словенії , в якій активну участь взяла делегація Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. У лютому 2024 року філософині та культурологині нашої спільноти змогли відвідати серію тижневих зустрічей у провідному університеті Словенії, які модерував Митя Великоня. Цікаво, що під час зустрічі в Києві, професор зазначив, що вже ведеться робота над новою культурологічною школою.
Фото: пресслужба університету, інформаційний відділ студентського парламенту інституту