Новини

Культурологічна подорож: драгомановці взяли участь у науковій конференції з актуальних проблем культури та мистецтв

 

23-26 травня викладачі та студенти Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Драгомановського університету відвідали низку заходів  Волинського національного університету імені Лесі Українки, які були організовано до ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти». Вже другий рік поспіль ця конференція організовується УДУ імені Михайла Драгоманова спільно з Волинським національним університетом, що свідчить про міцні академічні зв'язки між нашими закладами вищої освіти. Викладачі та студенти мали можливість обмінятися досвідом та знаннями, представити свої наукові дослідження та ознайомитися з напрацюваннями колег. 

  

 

D0BB9D79 3EBE 4B28 B8C1 37FA258D082D 1 105 c

  

Участь у наукових заходах є важливою складовою професійного зростання, переконаний ректор УДУ імені Михайла Драгоманова академік Віктор Андрущенко. Тому другий рік поспіль Український державний університет імені Михайла Драгоманова стає співорганізатором культурологічної конференції: студенти та викладачі готують доповіді для заходу, активно пишуть наукові тези для збірника конференції. Враховуючи, що подія відбувається на березі мальовничого озера Світязь, то участь у такій конференції принагідно допомагає відпочити від міської метушні та зосередитись на спілкуванні з колегами з інших університетів та наукових дискусіях в межах заходу.

 

 

Uchasnyky otrymaly avtorsʹkyy prymirnyk zbirnyka konferentsiyi

 

Всі присутні учасники та учасників конференції отримали примірники програми заходу та видрукувані примірники збірника конференції, де розміщено авторські тези наших студентів та викладачів. Книжку було видано українсько-польським видавництвом "Ліга-прес".

 

DC996EF1 E1BC 407A AB01 507BA8D4B15E 1 105 c 

 

Цього року студенти та викладачі Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики взяли участь у заході завдяки стипендії випускника House of Europe, яку виборов керівник інституту Сергій Русаков. Стипендія змогла покрити більшість витрат учасників та учасниць, тому така підтримка міжнародних організацій дуже важлива для молодих науковців, які працюють над культурологічними проблемами про ідентичність, студії пам’яті, популяризацію мистецтва, культурну спадщину, український кінематограф та ін. Важливо, що ці теми осмислюють як студенти та викладачі спеціальності «Культурологія», так і спеціальності «Філософія».

 

79993856 8552 4088 95C5 CAF0B08B0488 1 105 c

 

 

Теми виступів нашої делегації викликав інтерес до наукових філософсько-культурологічних напрацювань нашого університету у всіх учасників конференції, оскільки на пленарному засіданні виступили представники нашого університету, а в другий робочий день конференції відбулась серія тематичних панельних дискусій щодо російсько-української війни, штучний інтелект та сучасне мистецтво.

 

 

filosofiya v Drahomanova

 

Особливою прикрасою цієї конференції стала мистецька програма в другій половині другого робочого дня, яку спеціально готує Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського під керівництвом професора Василя Федоришина. Студенти та викладачі демонструють не лише практичну складову тем, які обговорюють теоретики-культурологи, а й популяризують українських композиторів, як класиків, так і сучасників.

 

  kulʹturolohiya ta mystetstvo universytet Drahomanova

 

Всі учасники та учасники конференції отримали сертифікати, що засвідчує безпосередню участь у заході та активність під час дискусій. Запрошуємо ознайомитись з фотооглядом: 

 

Hennadiy Tselkovsʹkyy otrymav sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Геннадій Целковський, кандидат філософських наук, доцент кафедри богослов'я та релігієзнавства, президент Асоціації випускників взяв активну участь у панельних дискусіях в рамках конференції 

 

Larysa Osadcha otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Професор кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Лариса Осадча  гідно представила культурологічні напрацювання на пленарному засіданні конференції. 

Viktoriya Vasylenko otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Вікторія Василенко, заступник директора з навчально-методичної роботи, член Оргкомітету конференції 

 

Vitaliy Hrushetsʹkyy otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Студент ІІІ курсу спеціальності "Філософія" Віталій Грушецький під час виступу на панельній дискусії виступив про використання культурних артефактів та творів мистецтва для фандрейзингу в умовах війни. 

 

Vitaliy Mokhonʹko otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Віталій Мохонько, здобувач третього рівня освіти спеціальності "Філософія", виступив про роль сучасного дизайну.

 

Bohdan Bilokobylʹsʹkyy otrymav sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 Студент ІІІ курсу спеціальності "Філософія" Богдан Білокобильський виступив про постмодерні мотиви у кінематографі. 

 

Ruslana Boyko otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

Магістрантка культурології Руслана Станкевич поділилась з присутніми напрацюваннями про Інстаграм як сучасний спосіб виробництва та споживання культурного контенту.  

 

Anastasiya Skorokhod otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Культурологиня IV  курсу Анастасія Скороход підготувала виступ про цифровізацію та культурні інституції. 

 

Dariya Churina otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Студентка І курсу спеціальності "Культурологія" Дарія Чуріна, головна редакторка студентської газети ступила з доповіддю "Споживання як чинник популяризації мистецтва в соціальних мережах".  

 

Hryhoryshyn Danyyil otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Студент І курсу спеціальності "Культурологія" Даниїл Григоришин  розповів про вплив цифрових технологій на мистецьку критику.  

 

Inna Zahrebelʹna otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

 Студентка І курсу спеціальності "Філософія" Інна Загребельна виступила перед присутніми щодо репрезентації образу жінок в сучасному кінематографі. 

 

Oleksandr Poznyak otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 

Студент ІІІ курсу спеціальності "Філософія" Олександр Позняк проаналізував роль українського кінематографа під час панельної дискусії. 

 

Veronika Marchenko otrymuye sertyfikat uchasnyka konferentsiyi

 Вероніка Марченко, студентка І курсу спеціальності "Культурологія" дослідила сучасні культурні практики в контексті Memory Studies.

 

 Роль культурологічної науки у сучасному світі не обмежується лише теоретичними дослідженнями. Вона безпосередньо впливає на наш повсякденний досвід, формуючи культурні, соціальні та економічні процеси. Організація та участь у наукових конференціях сприяє не лише обміну думками, а й зміцненню української наукової спільноти.